کد خبر : ۳۴۹۴۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تکذیب خبر ورود نخستین محموله واکسن کرونا از کره جنوبی

دبیرکل و سخنگوی جمعیت هلال احمر مطرح کرد: تاکنون هیچ محموله واکسن کرونا از هیچ کشوری توسط این جمعیت وارد ایران نشده است.

تکذیب خبر ورود نخستین محموله واکسن کرونا از کره جنوبی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدحسن قوسیان مقدم، دبیرکل و سخنگوی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در پی انتشار خبری مبنی بر ورود نخستین محموله واکسن کرونا توسط جمعیت هلال احمر از کره جنوبی رسما این خبر را تکذیب کرد و گفت: تاکنون هیچ محموله واکسن کرونا از هیچ کشوری توسط این جمعیت وارد ایران نشده است.

وی افزود: یک رسانه خارجی در خبری ادعا کرده بود که هواپیمای باری شرکت هواپیمایی فارس ایرقشم نخستین محموله واکسن کرونا را که جمعیت هلال احمر ایران خریداری کرده، از کره جنوبی به ایران منتقل کرده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر توضیح داد: این رسانه در ادعای خود اعلام کرده بود که روز پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹، ساعت ۵:۲۶ بامداد به وقت تهران، یک فروند هواپیمای باری پهن پیکر بوئینگ ۲۸۱-۷۴۷ اف شرکت هواپیمایی فارس ایرقشم وابسته به شرکت هواپیمایی ماهان با علامت ثبت کشوری EP-FAB از فرودگاه مهرآباد به پرواز درآمد و پس از هفت ساعت و ۳۹ دقیقه پرواز در فرودگاه بین المللی اینچئون در نزدیکی سئول فرود آمد تا نخستین محموله واکسن کرونا را که جمعیت هلال احمر خریداری کرده است، به ایران منتقل کند.

پیش از این قوسیان مقدم روز چهارشنبه ۱۰ دی ماه در خصوص نحوه واردات واکسن کرونا گفته بود: از آنجایی که وظیفه دریافت کمک های بین المللی طبق ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران بر عهده جمعیت هلال احمر است، یکی از موسسات خیریه خارج از کشور برای اهدای ۱۵۰ هزار دوز واکسن «فایزر» اعلام آمادگی کرده است.

وی اضافه کرده بود: در صورتی که این موسسه خیریه بتواند ۱۵۰ هزار دوز واکسن کرونا به جمعیت هلال احمر تحویل دهد، با نظر سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت نسبت به توزیع آن اقدام خواهیم کرد.

قوسیان مقدم همچنین در خصوص خرید واکسن کرونا گفت: سیاستگذاری خرید و تایید واکسن بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و جمعیت هلال احمر براساس نظر وزارت بهداشت مبنی بر واردات واکسن به میزان یک میلیون دوز با شرکت های تولیدکننده واکسن مذاکراتی را انجام داده است که نتایج آن متعاقبا اعلام می شود.

از طرفی هم کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر هشتم دی ماه در گفتگو با ایرنا اعلام کرد: این جمعیت به عنوان یک نهاد عام المنفعه و بشردوستانه ۱۵۰ هزار دوز واکسن کرونای فایزر اهدایی خیرین ایرانی خارج از کشور را با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وارد ایران می کند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تأسیس خود تا به حال در مسیر اهداف انسان دوستانه و اصول هفت گانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.


بیشتر بخوانید

توضیح سخنگوی هلال احمر درباره ورود واکسن کرونا به کشور


انتهای پیام/

کلید واژه :

تکذیب خبر ورود نخستین محموله واکسن کرونا از کره جنوبی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha