کد خبر : ۳۴۹۴۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اعمال قانون بیش از ۲۰ هزار خودروی دودزا در اصفهان

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت:بیش از ۲۰ هزار خودروی دودزا و فاقد معاینه فنی خودرو در ۱۰ روز اخیر در اصفهان اعمال قانون شده اند.

اعمال قانون بیش از ۲۰ هزار خودروی دودزا در اصفهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،سرهنگ محمدرضا محمدی رئیس پلیس راهور استان اصفهان در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی استان اصفهان با توجه به افزایش حجم آلاینده ها و اجرای طرح زوج و فرد، اظهار داشت: انتظار ما این بود که با توجه به اعمال تعطیلی به افزایش آلاینده های جوی ترافیک در اصفهان فروکش کند، اما نه تنها تردد کاهش نیافته بلکه شاهد افزایش تردد در برخی از ساعات عصر روز گذشته نیز بودیم.

او با بیان اینکه این روز ها به دلیل آلودگی هوا نیازمند همراهی بیشتر مردم در مدیریت وضعیت هوا هستیم، ابراز داشت: من نمی توانم بگویم چه میزان خودرو، صنعت و مصارف خانگی در افزایش آلاینده ها تأثیرگذار است، اما باید توجه داشت که این آلاینده ها برای همه افراد جامعه خطرناک است و همه باید رعایت کنیم.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان با تاکید بر اینکه پلیس در برخورد با خودرو های دودزا خیلی جدی برخورد می کند، اضافه کرد: طی ۱۰ روز گذشته بیش از ۲۰ هزار خودروی دودزا و فاقد معاینه فنی خودرو در اصفهان اعمال قانون شده اند.

تردد خودرو های حامل خاک در اصفهان ممنوع است

او با بیان اینکه تردد خودرو های حامل خاک و میکسر ها نیز در اصفهان ممنوع است، ادامه داد: در این زمینه نیز به شدت برخورد خواهیم کرد.

سرهنگ محمدی در پاسخ به این سوال که چند درصد از خودرو های اصفهان تک سرنشین هستند، گفت: در این ارتباط آمار دقیقی نداریم، اما می توان گفت حدود ۵۰ درصد از این خودرو ها تک سرنشین هستند.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه انباشت مستمر آلاینده ها در شهر اصفهان فرصت دوچرخه سواری را از شهروندان گرفته است، ادامه داد: اصفهان باید برای کاهش زخم آلودگی هوا به شهر دوچرخه ها تبدیل شود و برای این امر نیازمند همراهی مردم هستیم.

خط معاینه فنی موتورسیکلت در اصفهان ایجاد شود

او در خصوص الزام معاینه فنی موتورسیکلت ها نیز گفت: این طرح کشوری است، اما هنوز خط معاینه فنی نداریم و باید این خط ایجاد شود.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان همچنین به لزوم ایجاد زیرساخت های لازم برای اعمال قانون برای موتورسیکلت های فاقد معاینه فنی اشاره کرد و ادامه داد: در این زمینه باید دوربین ها فعال شود و این امر نیازمند اعتبار است.

منبع:مهر

انتهای پیام/م

کلید واژه :

اعمال قانون بیش از ۲۰ هزار خودروی دودزا در اصفهان

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha