کد خبر : ۳۴۹۳۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش روند مصرف برق با وجود برودت هوا، نشان از موفقیت طرح های مدیریت مصرف دارد

مصرف برق کشور روز گذشته در ساعت ۱۸و ۳۰ دقیقه درحالی به رقم ۳۹ هزار و ۷۷۳ مگاوات رسید که این رقم در روز ماقبل آن ۴۰ هزار و ۶۸۸ مگاوات بود که نشان از کاهش ۹۱۵…

کاهش روند مصرف برق با وجود برودت هوا، نشان از موفقیت طرح های مدیریت مصرف دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان از آن دارد که مصرف برق کشور در ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه  درعین حال نسبت به مدت مشابه پارسال که ۳۸ هزار و ۷۳ مگاوات برق مصرفی بوده با رشد مصرف روبرو شده است.

بررسی خبرنگار اقتصادی ایرنا از  شرکت مدیریت شبکه برق،  مصرف برق در ساعت ۱۱ و ۴۶ دقیقه روز گذشته ۳۷ هزار و ۶۲۳ مگاوات بود که در مقایسه با زمان مشابه پارسال با مصرف ۳۴ هزار و۸۶۰ مگاوات رشد مصرف ۲ هزار و ۷۶۳ مگاواتی را نشان می دهد.

این در حالی است که روند مصرف برق توسط صنایع روز گذشته و در ساعت ۱۱ و ۴۶ دقیقه چهار هزار و ۷۳۵ مگاوات بوده که این میزان در ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه به چهار هزار و ۶۳۶ مگاوات کاهش یافته است.

کاهش روند مصرف برق با وجود برودت هوا نشان از آن دارد که طرح های مدیریت مصرف به نتیجه رسیده و تداوم آن کمک موثری به تداوم تولید نیروگاه ها خواهد کرد.

از جمله طرح های مدیریت مصرف که از سوی وزارت نیرو و شرکت توانیر دنبال شد طرح خاموشی یک درمیان روشنایی معابر و بزرگراه های اصلی در شهرها بود.

بر اساس این گزارش، به دنبال افزایش برودت هوا مصرف گاز در بخش خانگی به شدت افزایش یافت و این امر سبب شد امکان گاز رسانی به نیروگاه ها به دلیل در اولویت بودن بخش خانگی با وقفه همراه شود.

تداوم این روند سبب شد شرکت توانیر(مادرتخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران) با هدف متعادل کردن مصرف نسبت به خاموشی یک درمیان روشنایی معابر و بزرگ راهها اقدام کند زیرا هر یک ساعت مصرف برق روشنایی این معابر معادل یک ساعت مصرف برق در یک شهر یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری است.

بنابراین خاموش کردن این روشنایی ها آنطور که مدیرعامل شرکت توانیر گفته این خاموشی برق غیر ضروری برخی معابر می تواند تا ۵۰۰ مگاوات صرفه جویی به همراه داشته باشد که کمک بزرگی به تداوم فعالیت نیروگاه هاست.

کلید واژه :

کاهش روند مصرف برق با وجود برودت هوا

،

نشان از موفقیت طرح های مدیریت مصرف دارد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha