کد خبر : ۳۴۹۳۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مشارکت همگانی لازمه ثبات در کنترل کرونا است

وزیر کشور گفت: لازمه رسیدن به آرامش و ثبات و گذر از این شرایط کرونایی، مشارکت همگانی و افزایش آن است.

مشارکت همگانی لازمه ثبات در کنترل کرونا است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عبدالرضا رحمانی فضلی امروز پس از برگزاری کمیته مشورتی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا که با حضور وزیر بهداشت در محل این وزارتخانه برگزار شد، افزود: پس از لطف خدا، همکاری، مساعدت و مشارکت مردم در همه مراحل موجب توفیق شده است تا بتوانیم روند کاهشی نسبتاً با ثباتی در کنترل کرونا داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه شرط اصلی ادامه روند کاهشی، مشارکت مردم است گفت: ما می دانیم مردم در زحمت، فشار و سختی از نظر اجتماعی، روانی و اقتصادی دوران پرتنشی را در اضطراب و نگرانی گذرانده اند اما باید بدانیم برای رسیدن به آرامش و ثبات، مشارکت و افزایش آن نیاز است وگرنه شرایط نامطلوب می تواند، ادامه یابد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: با همکاری مردم، حمایت های دولت و دستگاه هایی که در این مدت یاری دهنده بودند با محوریت وزارت بهداشت و استمرار این همکاری ها شاهد موفقیت های بیشتری در آینده خواهیم شد.

رحمانی فضلی افزود: ما هر هفته جلسات مشترکی داریم و از همکاران پرتلاش و زحمتکش وزارت بهداشت که در زمینه تحقیقاتی، بهداشت و درمان، تأمین تجهیزات و نیروی انسانی فعالیت دارند تشکر می کنیم، ما از ابتدای بیماری تا امروز گام های خوبی برداشته و پیشرفت های خوبی داشته ایم و در روزهای اولیه حتی ماسک و کیت نداشتیم اما هم اکنون با استفاده از تجربه و امکاناتی که در وزارت بهداشت داریم در تمام این زمینه ها موفق و سربلند بوده ایم که قطعاً نتیجه تلاش همکاران ما در وزارت بهداشت بوده است.

وی گفت: با روندی که در این مقطع شروع شده است، طرح منسجم هوشمند با توصیه وزارت بهداشت در ستاد مقابله با کرونا آغاز شد و سطح کار از سطح ملی به سطح استانی و سپس به سطح شهرستانی رفت و در شهرستان ها هم این طرح منسجم از محلات تا خانواده ها اجرایی شد. آقای رحمانی فضلی گفت: هدف ها هوشمند است و منابع و اولویت ها کاملاً دقیق صورت گرفته است که هم اکنون روند کاهشی نسبتاً با ثباتی را شاهد هستیم و این نشان دهنده توفیق مجموعه فعالیت هایی است که انجام شده است.

وی افزود: بعد از لطف خدا همکاری، مساعدت و مشارکت مردم در تمام این مراحل بوده که موجب این توفیق شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در ادامه این جلسه با تشکر از فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: این همدلی و رفاه بین وزارت بهداشت و وزارت کشور یکی از رازها و عوامل بسیار مؤثر در توفیقاتی است که این روزها کسب شده است.

سعید نمکی با اشاره به اینکه ما جلسات مشترک زیادی داشته ایم افزود: امروز نیز بازدید از رصدخانه ای که در ستاد مقابله با کرونا در وزارت بهداشت است انجام گرفت که در این رصدخانه به صورت برخط، تمام وقایع مربوط به مدیریت کرونا به صورت لحظه ای ثبت می شود.

وی گفت: این رصدخانه ابزار هوشمندی است که با استفاده از این ابزار، بیماری را در سطح کشور رصد و نقاط آسیب پذیر را شناسایی می کنیم و از این ابزار بسیار پیشرفته کمک می گیریم و درصدد هستیم این ابزار را پیشرفته تر کنیم که اگر قرار بود طوفان های دیگری که دنیا را در بر گرفته برای کشور ما هم در راه باشد از پیش ارزیابی و راهکارهای مبارزه با ویروس را دنبال کنیم.

وزیر بهداشت افزود: امیدواریم این همکاری مستمر و این وفاق و همدلی بتواند در پیشرفت امور و همکاری بین ما و قرارگاه کمک کند.

کلید واژه :

مشارکت همگانی لازمه ثبات در کنترل کرونا است

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha