کد خبر : ۳۴۹۳۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کیفیت هوای تهران برای دومین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای همه گروه های جامعه

در حال حاضر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون از حد سلامت خارج شده و میانگین غلظت آلاینده های هوا بر روی عدد ۱۵۴ قرار گرفته است , شرایط ناسالم برای همه گروه های جامعه قرار گرفت.

کیفیت هوای تهران برای دومین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای همه گروه های جامعه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کیفیت هوای تهران برای دومین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای همه گروه های جامعه قرار گرفت. در این شرایط جز افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان، افراد دیگر هم باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

در حال حاضر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون از حد سلامت خارج شده و میانگین غلظت آلاینده های هوا بر روی عدد ۱۵۴ قرار گرفته است. این عدد میانگین شاخص کیفیت هوا در ۱۲ ساعت گذشته با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر برای میانگین کل ایستگاه ها است.

آلاینده دی اکسید نیتروژن و ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نیز در آستانه ورود به شرایط ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارند.

سازمان هواشناسی هشدار داده است با ادامه روند پایداری های جوی کیفیت هوای کلانشهرها به شدت کاهش خواهد یافت. استاندار تهران نیز از احتمال تعطیلی تهران در روزهای آتی سخن گفته است.

در این شرایط شهردار تهران پیشنهاد کاهش یک درجه ای دما در منازل را ارائه داده است، در حالی که به گفته کارشناسان وسایل حمل و نقل و صنایع بیشترین اثر را بر افزایش غلظت آلاینده های زمستانه دارند.

سید آرش حسینی میلانی رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران نیز گفته است: با استمرار سکون هوا تا دوشنبه اگر با همین آهنگ در شهر فعالیت وجود داشته باشد خطر وضعیت بنفش یا هشدار وجود دارد.

 

کلید واژه :

کیفیت هوای تهران برای دومین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای همه گروه های جامعه

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha