کد خبر : ۳۴۹۳۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آزمایش سریع و دقیق تشخیص پادتن کووید ۱۹

محققان دانشگاه لینه واقع در سوئد نوعی جدید از آزمایش پادتن را توسعه دادند که در مقایسه با آزمایش های فعلی سریع تر بوده و اطلاعات دقیق تری را در زمینه نحوه واکنش این پادتن ها در برابر کووید ۱۹ را فراهم می کند.

آزمایش سریع و دقیق تشخیص پادتن کووید ۱۹

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری ساینس دیلی، در این تحقیقات آزمایش پادتن با تجزیه و تحلیل سرم، پلاسما و خون کامل انجام شد و محققان توانستند واکنش ایمنی هر داوطلب را در برابر ویروس کووید ۱۹ و باکتری کلستریدیوم تتانی با دقت بالایی تجزیه و تحلیل کنند.

در حال حاضر محققان توسعه یک پلتفرم تشخیصی جدید موسوم به AVA را برای انجام این نوع آزمایش جدید در دست دارند.

این پلتفرم امکان دستیابی به یک تصویر جزئی از پادتن های موجود در بدن و شدت واکنش این پادتن ها در برابر کووید ۱۹ را فراهم می کند.

این پلتفرم علاوه بر حصول اطمینان از وجود پادتن ها در بدن، قابلیت تشخیص میزان پایداری ایمنی ایجاد شده توسط پادتن ها را نیز دارد.

اکنون محققان در تلاش هستند تا با توسعه این پلتفرم آن را به یک ابزار تشخیصی برای بیماری های کنونی و پاندمی های احتمالی آینده تبدیل کنند.

ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شرکت فایزر آمریکا روز ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۹ اعلام کرد که این شرکت به واکسن کرونا دست یافته و این واکسن تا ۹۰ درصد در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر عمل کرده است.

شرکت "مادرنا"، که یک شرکت آمریکایی است روز دوشنبه ۲۵ آبان ماه ۹۹ اعلام کرد که واکسن تولیدی این شرکت برای کرونا تا حدود ۹۵ درصد موثر بوده و ایمنی ایجاد کرده است.

دانشگاه آکسفورد نیز نتایج مرحله آزمایش انسانی واکسن کرونا تولیدی خود را اعلام کرده که براساس آن این واکسن تا ۷۰ درصد باعث جلوگیری از ابتلا به کووید ۱۹ می شود و در صورت بالا بردن دوز می تواند تا ۹۰ درصد نتیجه بخش باشد.

کلید واژه :

آزمایش سریع و دقیق تشخیص پادتن کووید ۱۹

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha