کد خبر : ۳۴۹۳۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دولت در واردات واکسن کرونا سرعت به خرج دهد/تولید واکسن ایرانی زمان بر است

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از دولت خواست تا زمان تولید واکسن ایرانی، نسبت به تسریع در واردات واکسن برای گروه های در معرض خطر، اقدام کند.

دولت در واردات واکسن کرونا سرعت به خرج دهد/تولید واکسن ایرانی زمان بر است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا زالی، روز چهارشنبه در رزمایش شهید سلیمانی با عنوان کنترل همه گیری کرونا در محله مشیریه تهران، گفت: آزمایش واکسن تولید داخلی کرونا که دیروز صورت گرفت، سرآغاز تولید تعداد زیادی از انواع واکسن های کرونا در کشور خواهد بود.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، اضافه کرد: در روزهای پیش رو فناوری ساخت واکسن کرونا با پلتفرم های دی. ان. ای و آر. ان. ای، پروتئین ساب یونیت و نوترکیب که در مؤسسه های علمی و با سابقه کشور به مرحله انسانی نزدیک شده است، به بهره برداری خواهد رسید.

زالی با بیان اینکه ساخت واکسن چندین بال علمی دارد که هم اکنون در کشور در مرحله اجرا است، افزود: ساخت و تولید این واکسن ها نشان می دهد که کشورمان در حوزه تولید واکسن با سرعت به سمت جلو در حرکت است، اما از آنجایی که جمعیت کشورمان زیاد و فرایند ساخت واکسن ها زمان بر است از دولت می خواهیم، واردات واکسن های کرونا را سرعت بخشد تا به گروه های پرخطر و اولویت دار، تزریق شود.

وی تصریح کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا به خاطر پیچیدگی این ویروس بسیاری از شرکت های واکسن ساز دنیا اقدام به ساخت واکسن کردند که ۱۵۶ شرکت بزرگ علمی و تحقیقاتی جهان که سابقه واکسن سازی داشتند وارد عمل شدند و تنها ۱۰ درصد از این شرکت ها توانستند به مراحل بعدی ساخت واکسن برسند و کشور ما با وجود دانش علمی بالا در این زمینه موفق عمل کرده است.

فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا کلانشهر تهران، در ادامه با بیان اینکه طرح محله محور شهید سلیمانی با عنوان کنترل همه گیری کرونا با موفقیت به پیش می رود، گفت: این یک طرح مردمی موفق است که به کاهش آمار مبتلایان و مرگ و میر در کرونا کمک شایانی کرده است.

زالی اضافه کرد: شهید سردار سلیمانی نماد ملی ما در عرصه های خودباوری و عزت است که با تواضع و مردم داری توانست به این مرحله از محبوبیت برسد.

وی تاکید کرد: اگر امروز مردم دنیا و همه مستضعفان جهان به شهید سلیمانی به عنوان شهید فراملی و ملی نگاه می کنند به خاطر روحیه مردم داری و سلوک ایشان بود که فارغ از جایگاه و مقامی که داشت با مردم احساسی و عاطفی برخورد می کرد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، ردیابی و شناسایی بیماران کرونایی را از راهبردهای اصلی طرح شهید سلیمانی عنوان کرد و گفت: در این طرح همه مردم، بسیجی ها و کادر درمان مشارکت دارند که در مرحله اول شاهد پیشگیری از کرونا بودیم و در مراحل دیگر ردیابی و شناسایی بیماران کرونایی و کنترل شدت این ویروس هستیم.

وی تاکید کرد: در این طرح شاهد شکل گیری فعالیت های گروهی، مشارکت جمعی، همدلی و همگرایی مردم هستیم که به محله های تهران دوباره هویت و عزت بخشید پیش از این در شهر تهران در حوزه بهداشت و درمان در بعضی از محله ها مشکل ساختاری داشتیم که با همکاری سپاه و بسیج شاهد شکل گیری مویرگی بهداشتی در محله های شهر هستیم.

زالی گفت: طرح شهید سلیمانی به محله ها عاطفه انسانی را دوباره هدیه داد و بسیجی ها به عنوان سفرای سلامت در کنار مدافعان سلامت و کادر درمانی قرار گرفتند و خدمات پیشگیرانه و درمانی ارائه کردند.

کلید واژه :

دولت در واردات واکسن کرونا سرعت به خرج دهد

،

تولید واکسن ایرانی زمان بر است

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha