کد خبر : ۳۴۹۳۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ساخت ۲۵ محصول در بخش مدیریت مصرف برق و انرژی و ۲۰ محصول مرتبط با بخش آب توسط بانوان

سخنگوی پژوهشگاه نیرو گفت: ۴۵ محصول موثر در کاهش مصرف آب، برق و انرژی توسط بانوان ایرانی تولید شد که مدیریت برق و انرژی ۲۵ محصول را به خود اختصاص دادند و بقیه…

ساخت ۲۵ محصول در بخش مدیریت مصرف برق و انرژی و ۲۰ محصول مرتبط با بخش آب توسط بانوان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سخنگوی پژوهشگاه نیرو، " ساره شفیعی" بیان داشت: براساس فراخوان شناسایی محصولات فناورانه موثر در مدیریت بهینه مصرف، حدود ۴۵ محصول شناسایی شد که از این بین، ۲۵ محصول در بخش مدیریت مصرف برق و انرژی و ۲۰ محصول مرتبط با بخش آب توسط بانوان موسس شرکت های دانش بنیان و فناور ساخته شده است.
وی توضیح داد: اهمیت اصلاح الگوی مصرف آب، برق و انرژی در اقتصاد کشور، فراهم سازی زیرساخت مناسب برای توسعه محصولات فناورانه و تجهیزات در این زمینه مطابق با استاندارهای جهانی از اهمیت بسیاری برخوردار است.
شفیعی خاطرنشان کرد: همچنین با هدف تحقق سیاست های اصلاح الگوی بهینه مصرف در زمینه آب، برق و انرژی، مشارکت زنان در بهبود بهره وری از این منابع و کاهش هزینه های مرتبط از ضروریات است.
سخنگوی پژوهشگاه نیرو گفت: براساس هدف تحقق نقش زنان در توسعه ملی و فراهم سازی زمینه های توان افزایی در توسعه محصولات و خدمات موثر در مدیریت مصرف، مقرر شد رویداد نقش موثر زنان در زمینه آب، برق و انرژی (شکوفا) با همکاری پژوهشگاه نیرو و صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری در ۱۴ و ۱۵ دی ماه امسال برگزار شود.
وی گفت: زنان به عنوان قلب تپنده خانواده که نقش مهمی در اقتصاد خانواده و تعلیم و تربیت فرزندان دارند و می توانند با برخورداری از جدیدترین اطلاعات و دانش در رابطه با اصلاح الگوی مصرف و جایگزینی روش های نوین و بهینه به جای روش های غیر اقتصادی، نقش مهمی را در مدیریت بهینه مصرف ایفا کنند.
شفیعی ابراز امیدواری کرد: زمینه های لازم برای ترویج و آگاه سازی فرهنگ اصلاح الگوی مصرف و پیشرفت و حرکت بانوان در این زمینه فراهم شود.

به گزارش ایرنا، قرار است رویداد نقش زنان دربهینه سازی آب و برق و انرژی چهاردهم و پانزدهم دی ماه در تهران برگزار شود.

رضا اردکانیان دیماه پارسال در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت نیرو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفته بود، منابع انسانی شایسته ای در قالب شرکت های دانش بنیان در کشور وجود دارد و واگذاری بازار به این شرکتها، مهمترین کمک به توسعه این مراکز است که در بخش آب و برق این کار را انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو در شمار دستگاه هایی است که بیشترین سطح تماس را با مردم دارد، گفت: دو کالای راهبردی آب و انرژی را این وزارتخانه عرضه و در این بخش از هر روش اصلاح کننده ای استقبال می کنیم، زیرا هرگونه تغییر در عرضه آب و برق، بلافاصله اثر مستقیم خود را در سایر بخش ها نیز خواهد گذاشت.
وزیر نیرو عملیاتی کردن تفاهم نامه با معاونت علمی ریاست جمهوری را از اهداف مهم این وزارتخانه دانست و توضیح داد: از سوی وزارت نیرو، شرکت ساخت و تولید کالای آب و برق، مامور ایجاد زمینه مناسب برای حضور بیشتر شرکت های دانش بنیان شده است.

کلید واژه :

ساخت ۲۵ محصول در بخش مدیریت مصرف برق و انرژی و ۲۰ محصول مرتبط با بخش آب توسط بانوان

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha