کد خبر : ۳۴۹۳۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مشترکان نسبت به کاهش حداقل ۱۰ درصد مصرف برق و گاز همکاری کنند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، گفت: با توجه به فرارسیدن فصل زمستان و افزایش مصرف گاز و محدودیت تامین سوخت نیروگاه ها، بهینه سازی مصرف برق ضرورت دارد.

مشترکان نسبت به کاهش حداقل ۱۰ درصد مصرف برق و گاز همکاری کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احمد رضا خسروی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، بیان کرد: برای پیشگیری از قطع برق و خاموشی های ناشی از کمبود گازرسانی به نیروگاه ها، مشترکان نسبت به کاهش حداقل ۱۰ درصد مصرف برق و گاز همکاری کنند.

او، تصریح کرد:  با توجه به اینکه در فصل زمستان به دلیل شدت سرما، مصرف برق به علت استفاده از دستگاه های مولد گرما افزایش می یابد از این رو همراهی و مشارکت مشترکان در رعایت موارد مصرف بهینه برق برای جلوگیری از ایجاد اختلال در تامین برق کشور و استان به ویژه در شرایط کرونایی، می تواند بسیار تاثیرگذار و اثربخش باشد.

خسروی، ضمن دعوت از تمام مشترکان برق در سراسر استان فارس برای مشارکت در این عزم ملی، ادامه داد: بر اساس مصوبه هیات وزیران، پرداخت پاداش برای فصل زمستان هم تداوم دارد و مردم در صورت مدیریت مصرف، از این پاداش بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، با قدردانی از همکاری مطلوب مشترکان این شرکت در گذر موفق از پیک تابستان ۹۹ ، افزود: شهروندان در اقصی نقاط استان پهناور فارس در طرح های پیک سایی مدیریت مصرف مشارکت جدی داشتند که نتیجه این همکاری ها، صرفه جویی ۸۲۴ مگاواتی انرژی برق در تابستان سال ۹۹ بود و انتظار می رود این مشارکت ها در فصل زمستان نیز تداوم یابد.

او، برای جلوگیری از هدر رفت انرژی در فصول سرد سال به پاره ای از راهکارها اشاره و اظهار کرد: بهره گیری از نور خورشید در طول روز، خاموش کردن لامپ های اضافی در منازل و اداره ، استفاده از لوازم خانگی با برچسب مصرف انرژی A و استفاده از پرده های ضخیم برای جلوگیری از خروج هوای گرم از محیط می تواند تا حدی زیادی در مصرف بهینه انرژی در فصل سرد سال موثر باشد.

انتهای پیام/ت

 

کلید واژه :

مشترکان نسبت به کاهش حداقل ۱۰ درصد مصرف برق و گاز همکاری کنند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha