کد خبر : ۳۴۹۳۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

یک تیر و دو نشان با نصب پنل های انرژی خورشیدی در پشت بام منزل

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: مشترکان پرمصرف با نصب پنل های انرژی خورشیدی در پشت بام منزلشان می توانند علاوه بر تامین انرژی خود می توانند برق اضافی تولیدی را به اداره برق بفروشند.

یک تیر و دو نشان با نصب پنل های انرژی خورشیدی در پشت بام منزل

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بهنام بیات با اشاره به اینکه چند سالی است وزارت نیرو مشترکان خانگی را دعوت می کند که با خرید پنل خورشیدی و نصب آن در پشت بام خود، برق تولیدی آن را به دولت بفروشند تا هم در تولید برق پاک فعال شوند و هم سود مناسبی به دست آورند، اظهار کرد: ایران به لحاظ میزان دریافت انرژی خورشیدی و متوسط ساعت آفتابی (سالانه بیش از ۲۹۰۰ ساعت)، یکی از کشورهای مناسب جهان در حوزه تولید انرژی های خورشیدی است؛ به گونه ای که پیش بینی می شود این انرژی در آینده سهم قابل توجهی از انرژی مصرفی ایران را به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: مشترکان پرمصرف با نصب پنل های انرژی خورشیدی در پشت بام منزلشان می توانند علاوه بر تامین انرژی خود می توانند برق اضافی تولیدی را به اداره برق بفروشند.

وی توضیح داد: در حال حاضر هر کیلووات برق به طور متوسط ۱۰۰ تومان به مردم فروخته می شود ولی اداره برق انرژی تولیدی از طریق پنل های خورشیدی را حدود هزار و ۴۰ تومان از مردم می خرد.

این مسئول اضافه کرد: چنانچه مشترکی خواهان نصب پنل خورشیدی پشت بامی است می تواند با ثبت نام در سامانه مهرسان یا مراجعه حضوری به شرکت های توزیع نیروی برق نزدیک محل سکونت، نسبت به دریافت مجوز مربوطه و عقد قرارداد خرید تضمینی برق به مدت ۲۰ سال اقدام کند.

بیات گفت: اجرای این طرح، زمینه ای مناسب برای استفاده از فرصت های شغلی نوین با بهره گیری از ظرفیت های موجود حتی در واحدهای مسکونی کوچک فراهم می کند و در عین حال به کاهش بار شبکه توزیع برق استان کمک می کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق البرز توضیح داد: نصب پنل های خورشیدی در پشت بام خانه ها نیاز به زیرساخت ندارد و از سرویس های نگهداری ساده ای برخوردار است.

انتهای پیام

کلید واژه :

یک تیر و دو نشان با نصب پنل های انرژی خورشیدی در پشت بام منزل

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha