کد خبر : ۳۴۹۳۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پوشش قریب ۹۹.۹ درصدی شبکه فاضلاب در خرم آباد

مدیرعامل شرکت آبفای لرستان از ظرفیت حدود ۸۴ هزار مترمکعب تصفیه خانه و پوشش بالای ۹۹ درصد شبکه فاضلاب در خرم آباد خبر داد.

پوشش قریب ۹۹.۹ درصدی شبکه فاضلاب در خرم آباد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حمیدرضا کرم وند با بیان اینکه هم اکنون تصفیه خانه های ما در شهرستان های خرم آباد، پلدختر و الیگودرز فعال هستند، افزود: تصفیه خانه خرم آباد حدود ۸۴ هزار مترمکعب ظرفیت دارد و قریب ۹۹.۹ درصد جمعیت این شهر را تحت پوشش قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: طی یک سال گذشته نیز منطقه ماسور به این شبکه وصل شده و فرآیند دفع فاضلاب آن از این طریق انجام می شود .
کرم وند ادامه داد: در چند سال اخیر، لاگون ها یا واحدهایی که فرآیند تصفیه را انجام می دهند با لجن پر شده بودند؛ با طراحی بومی سازی که توسط همکاران صورت گرفت موفق شدیم تمامی آنها را در کمتر از شش ماه تخلیه کنیم که به لحاظ اقتصادی و صرفه جویی در زمان کاری ارزش مند است.

مدیرعامل شرکت آبفای لرستان با اشاره به رشد روزافزون جمعیت در استان، اضافه کرد: اهمیت موضوع کیفیت منابع آب و محیط زیست باعث شده که مسائل مربوط به مدیریت لجن تصفیه خانه فاضلاب در اولویت کاری ما قرار گیرد.

وی بیان کرد: طی این اقدام، ۱۷ هزار مترمکعب لجن از داخل لاگون های تصفیه خانه خرم آباد تخلیه شده و این آمار در شهرهای الیگودرز و پلدختر به ترتیب ۴۲۰۰ و ۴۱۰۰ مترمکعب بوده است.

کرم وند طول شبکه تصفیه خانه فاضلاب خرم آباد را حدود ۶۸۶ کیلومتر عنوان کرد و گفت: همچنین تعداد مشترکین فاضلاب این شهر ۲۶۰ هزار هستند که به آنها خدمات دهی می شود.

مدیرعامل شرکت آبفای لرستان با بیان اینکه موضوع فاضلاب و آب دو بحث مجزا هستند و خدماتی متفاوت و متناوب در قبال آنها ارائه می شود، افزود: در این رابطه سعی کردیم که از دانش بومی و تجربیات استان های دیگر نیز استفاده کنیم و تحت شرایط فعلی حداکثر استفاده را برای مسائل زیست محیطی و بهداشتی از منابع موجود داشته باشیم.

انتهای پیام/

کلید واژه :

پوشش قریب ۹۹

،

۹ درصدی شبکه فاضلاب در خرم آباد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha