کد خبر : ۳۴۹۳۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اولین تأسیسات انرژی تجدیدپذیر در مقیاس بزرگ در ازبکستان با همکاری بانک جهانی

چند نهاد بین المللی از جمله بانک جهانی و بانک توسعه آسیا از پروژه اولین تأسیسات انرژی تجدیدپذیر در مقیاس بزرگ در کشور ازبکستان حمایت مالی می کنند.

اولین تأسیسات انرژی تجدیدپذیر در مقیاس بزرگ در ازبکستان با همکاری بانک جهانی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پایگاه خبری- تحلیلی "مدرن دیپلماسی" با اعلام این خبر افزود: این موضوع با هدف حمایت از تلاش های جهانی برای تولید انرژی پاک و مبارزه با تغییرات آب و هوایی صورت گرفته است.

بانک توسعه آسیا و شرکت بین المللی مالی حدود ۶۰ میلیون دلار از بودجه این پروژه را تأمین می کنند.

این پروژه اولین تأسیسات انرژی تجدیدپذیر در مقیاس بزرگ در ازبکستان به شمار می آید.

بر پایه این گزارش، بانک جهانی قرار است مجوز تضمین پرداخت به مبلغ ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار را برای دولت ازبکستان در نظر بگیرد تا از تولید انرژی های تجدیدپذیر در ازبکستان حمایت کند.

انتظار می رود دست کم ۳۰۰ هزار پنل فتوولتائیک خورشیدی در زمینی به مساحت ۲۶۸ هکتار در ۳۵ کیلومتری شرق شهر ناووی در ازبکستان تاسیس شود.

این پنل ها می توانند از سال ۲۰۲۱ در این کشور برق تولید کنند.

این نیروگاه همچنین می تواند هر سال  ۲۷۰ گیگاوات ساعت از منابع انرژی خورشیدی برق تولید کند که برای تأمین انرژی بیش از ۳۱ هزار خانوار کافی است و از انتشار سالانه ۱۵۶ هزار تن گازهای گلخانه ای جلوگیری به عمل می آورد.

ازبکستان که حداقل ۸۵ درصد از برق خود را در نیروگاه های حرارتی تولید می کند، با استفاده از این پروژه قادر خواهد بود وابستگی خود را به گاز طبیعی و زغال سنگ کاهش دهد.

کلید واژه :

همکاری بانک جهانی با ازبکستان برای تولید انرژی خورشیدی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha