کد خبر : ۳۴۹۳۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نگرش به پسماند به عنوان طلای کثیف و منبع تولید انرژی

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز اظهار کرد: هماهنگی های اولیه جهت انعقاد قرارداد با شرکت فرانسوی جهت احداث نیروگاه زباله سوز انجام گرفته که امیدواریم در آینده ای نه چندان دور خبرهای خوشی برای شهروندان عزیز تبریزی خواهیم داشت.

نگرش به پسماند به عنوان طلای کثیف و منبع تولید انرژی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا اصغری در نشستی با دادستان عمومی و انقلاب تبریز، افزود: در حال حاضر نیز همه پسماندهای روزانه دفن نمی شوند و نزدیک به 40 درصد پسماندهای تولید شده تفکیک و بازیافت می شوند.

وی ادامه داد : این شرکت مبلغی بالغ بر 290 میلیون دلار برای احداث نیروگاه زباله سوز هزینه خواهد کرد که پس از اتمام زمان قرارداد این نیروگاه به شهرداری تبریز تحویل داده خواهد شد.

اصغری هم چنین اضافه کرد: طبق این قرارداد در طول مدت قرارداد نیز 20 درصد از درآمد حاصل از تولید انرژی از زباله نیز متعلق به شهرداری کلانشهر تبریز است.

وی ادامه داد: احداث بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور در حوزه مدیریت پسماند دلیل بر دفن تمامی پسماندهای تولید روزانه نیست و دو علت خیلی مهم برای اجرای این پروژه وجود دارد که یکی از این دلایل، ریجکت 10 الی 20 درصدی زباله ها توسط نیروگاه زباله سوز است و علت دیگر آن استفاده از این مرکز دفن در شرایط خاص است که به نوعی نقش پدافند غیر عاملی دارد.

دادستان عمومی و انقلاب تبریز نیز با تاکید بر ضرورت تبدیل زباله به انرژی، گفت: باید از این طلای کثیف، به نحو مطلوب و حداکثری استفاده کرد واین تهدید را به فرصت تبدیل کرد.

به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز، بابک محبوب علیلو افزود: امروزه کشورهای مختلف پیشرفته، پسماندها را دفن نمی کنند، بلکه به آن به چشم یک منبع تولید انرژی نگریسته و از این طلای کثیف بهره حداکثری می برند.

انتهای پیام 

کلید واژه :

نگرش به پسماند به عنوان طلای کثیف و منبع تولید انرژی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha