کد خبر : ۳۴۹۳۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خسارت ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی استان خراسان شمالی

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: امسال وقوع حوادث طبیعی در استان ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال خسارت بر جای گذاشت که بیشترین میزان مربوط به…

خسارت ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی استان خراسان شمالی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، جواد نظری اظهار داشت: در ۹ ماه امسال ۹ هزار میلیارد ریال خسارت از ناحیه سرمازدگی به بخش کشاورزی استان تحمیل شده است. 

وی گفت: در این مدت میزان خسارت های وارد شده به زیرساخت های استان اعم از راه، ابنیه و پل هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است. 

وی با بیان اینکه جز بخش مسکن هنوز اعتباری برای جبران خسارت ها ابلاغ نشده است گفت: جبران خسارت های وارد شده به بخش مسکن با پرداخت تسهیلات برنامه ریزی شده است اما برای سایر بخش ها، هیچ مصوبه ای ابلاغ نشده است. 

وی افزود: تنها اهرم برای کمک به میزان خسارت دیده ها از بخش کشاورزی صندوق بیمه است، کشاورزان خسارت دیده از ناحیه بیمه تنها جبران خسارت را دریافت می کنند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالیگفت: از کشاورزان درخواست می شود محصولات خود را بیمه کنند. 

رییس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی هم پیش از این گفته بود که وقوع حوادث مختلف طبیعی در ۹ ماه امسال ۱۰ هزار و ۱۳ میلیارد ریال به کشاورزان این استان خسارت زد که ۸۳ درصد این میزان مربوط به سرمازدگی است.

عبدالحسین نامور  اظهار داشت: این میزان خسارت به بخش باغی، زراعی، دام، طیور، آبزیان و تاسیسات زیربنایی در حوزه کشاورزی  استان وارد شده است.

وی افزود: سال گذشته در همین مدت نیز هفت هزار و ۵۱ میلیارد ریال به تمامی زیربخش های کشاورزی این استان از ناحیه حوادث مختلف خسارت وارد شده بود.

رییس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اظهار داشت: ۶۲ درصد خسارت ها در سال جاری مربوط به بخش باغبانی بوده است که بیشتر از ناحیه سرما خسارت دید.

خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد. 

۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در روستاها سکونت دارند. 
 

 

کلید واژه :

خسارت ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی استان خراسان شمالی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha