کد خبر : ۳۴۹۳۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استان اصفهان تنها استانی که زیربار استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها نرفته است

استاندار اصفهان گفت: براساس قانون هوای پاک تصمیم خواهیم گرفت و اجازه نمی دهیم نهاد و سازمان خاص برای استان تصمیم بگیرد زیرا سلامتی مردم حایز اهمیت است. به گفته رضایی با توجه به شرایط پایداری هوای شهر اصفهان باید سوخت نیروگاه ها را مدیریت کنیم.

استان اصفهان تنها استانی که زیربار استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها نرفته است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عباس رضایی، امروز (شنبه-۶ دی) در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس با اشاره به پایداری شرایط آب و هوای اصفهان، اظهار کرد: به دلیل شرایط خاص جوی میزان آلاینده ها افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: از مردم استان می خواهیم در مصرف گاز صرفه جویی کنند و امروز رییس جمهور تاکید کرد که قانون هوای پاک در همه استان ها توسط استانداران اجرایی و عملیاتی شود.

استاندار اصفهان با اشاره به تشکیل جلسه ای تحت عنوان قانون هوای پاک در استانداری اصفهان، گفت: براساس قانون هوای پاک تصمیم خواهیم گرفت و اجازه نمی دهیم نهاد و سازمان خاص برای استان تصمیم بگیرد زیرا سلامتی مردم حایز اهمیت است.

به گفته رضایی با توجه به شرایط پایداری هوای شهر اصفهان باید سوخت نیروگاه ها را مدیریت کنیم.

وی اضافه کرد: استان اصفهان تنها استانی بوده که زیربار استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها نرفته است.

استاندار اصفهان افزود: در زمان حاضر در استان اصفهان شهری با وضعیت قرمز کرونایی نداریم و تعداد زیادی از شهرها با وضعیت نارنجی به وضعیت زرد تبدیل شدند.

وی وضعیت کنونی را شکننده دانست و تصریح کرد: باید همچنان پروتکل های بهداشتی در تمام موارد رعایت شوند و از دورهم نشستن ها، ترددها و مسافرت ها جلوگیری کنیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، رضایی گفت: اختیار تعمیم و تسری منع تردد در شهرها به استانداران تفویض شده که در این راستا تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: قوانین و مقرراتی که برای شهرها با هر وضعیت قرمز، نارنجی و زرد در نظر گرفته شد که بر آن اساس محدودیت ها ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه کشورهای مختلف واکسن هایی را برای کرونا ارائه دادند، گفت: رییس جمهور در جلسه امروز ستاد ملی تاکید کرد که به رغم تمام مشکلاتی که نظام استکبار در شرایط سخت کرونایی برای ما به وجود آورده، اما اگر از سلامت واکسن خارجی اطمینان حاصل شود هیچ گونه محدودیتی برای خرید این واکسن نداریم.

استاندار اصفهان ادامه داد: براساس تاکید رییس جمهور واکسنی را خریداری می کنیم که مورد تایید صد درصدی مقامات بهداشتی و درمانی کشور باشد، همچنین اگر واکسنی خریداری شود باید نظارت همه جانبه مسئولان وزارت بهداشت در تمام ابعاد حتی توزیع به مردم گزارش ارائه دهند.

وی گفت: براساس گزارش وزیر بهداشت، واکسن تولید داخل کامل مورد تایید است زیرا ایران سابقه طولانی در واکسن سازی دارد که واکسن داخلی با تاکیدات سازمان بهداشت جهانی در حال ساخت است.

رضایی با بیان اینکه سبک زندگی بسیار مهم است، افزود: باید امید به زندگی را در دستور کار قرار داده و به فعالیت های اقتصادی ادامه دهیم.

وی گفت: از مردم استان که در شب یلدا پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند قدردانی می کنم که با جلوگیری از شب نشینی ها زنجیره انتقال ویروس را کاهش دادند.

استاندار اصفهان ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ولادت حضرت عیسی مسیح، افزود: این مناسبت را به ارامنه و مسیحیان استان اصفهان تبریک و تهنیت عرض می کنم و امیدواریم همه مذاهب در صلح و دوستی و آرامش در کنار یکدیگر باشند و به سازندگی و توسعه این مرز و بوم بپردازند.

انتهای پیام

کلید واژه :

استان اصفهان تنها استانی که زیربار استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها نرفته است

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha