کد خبر : ۳۴۹۳۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استفاده از "مازوت" در نیروگاه های شرق تهران آزاد اما در غرب تهران ممنوع

عیسی کلانتری  امروز در گفت وگویی رادیویی با اشاره به مصرف سوخت مازوت در نیروگاه ها اظهار کرد: نیروگاه های شرق تهران می توانند از مازوت استفاده کنند اما نیروگاه های غرب تهران به دلیل اینکه با وزش باد، آلودگی ها وارد شهر وارد می شود، حتما باید از گاز استفاده کنند.

استفاده از "مازوت" در نیروگاه های شرق تهران آزاد اما در غرب تهران ممنوع

- اخبار اجتماعی -

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عیسی کلانتری  امروز در گفت وگویی رادیویی با اشاره به مصرف سوخت مازوت در نیروگاه ها اظهار کرد: نیروگاه های شرق تهران می توانند از مازوت استفاده کنند اما نیروگاه های غرب تهران به دلیل اینکه با وزش باد، آلودگی ها وارد شهر وارد می شود، حتما باید از گاز استفاده کنند.

وی تصریح کرد: دست ما در محیط زیست برای تعطیلی نیروگاه هایی که از سوخت مازوت استفاده می کنند، بسته است زیرا در این صورت با کمبودِ شدید برق مواجه خواهیم شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز تأسف از اینک نفت مازوتِ مازاد تولیدی را به دلیل تحریم ها نمی توانیم صادر کنیم، گفت: شرایطی ایجاد شده که هیچ کشوری هم این نفت مازوت را حتی را رایگان از ما دریافت نمی کند.

کلانتری همچنین از پیشنهاد جدید سازمان محیط زیست برای چگونگی استفاده از مازوت در نیروگاه ها و کارخانه های اطراف شهرهای بزرگ خبر داد و افزود: پیشنهاد دادیم که گازِ مورد نیاز کارخانجاتی که در نزدیکی شهرها قرار دارند، تأمین شود و فقط کارخانجات و نیروگاه هایی که فاصله زیادی با شهرها دارند، از سوختِ مازوت استفاده کنند.

گازوئیل یا مازوت فرقی ندارد؛ نگران انتشار ذرات معلق هستیم!

چند درصد نیروگاه ها از "مازوت" استفاده می کنند؟

افزایش قابل توجه آلودگی مازوت در تهران در دوران شیوع کرونا

وی اضافه کرد: متأسفانه استفاده از سوختِ مازوت در کشور افزایش یافته که این سوخت، حاوی ذرات گوگرد بسیاری است و آلودگی  هوار را نیز تشدید می کند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: در گذشته مازوت صادر می شد اما در حال حاضر صادرات آن به دلیل تحریم ها متوقف شده است اما در این شرایط هم مصرف نفت خامِ 25 درصد پالایشگاه های کشور به مازوت تبدیل می شود که این مقدار مازوت، مازاد بر نیاز کارخانجات است، به همین دلیل یا پالایشگاه ها باید تعطیل شوند یا اینکه اصلا از مازوت استفاده نکنند.

کلانتری هچنین یکی از منابع آلودگی هوای شهرهای بزرگ را خودروهای دیزلی و اتوبوس های فرسوده دانست و گفت: امروزه استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها و کارخانه های سیمان نیز به عاملی برای آلودگی هوای شهرها تبدیل شده که باید راهکارهایی برای آن با کمک دستگاه های دیگر پید کنیم.

وی تصریح کرد: همزمان با افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و در فصول سردِ سال، میزان مصرف مازوت در کارخانه های بزرگ و نیروگاه ها نیز افزایش می یابد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به معضل ریزگردها اشاره و تأکید کرد: در سال های گذشته ریزگردها نیز یکی از عوامل تأثیرگذار در آلودگی هوای شهرها بودند اما طبق برآوردهایی که داشته ایم، در سه سال اخیر ریزگرد با منشأ داخلی نداریم.

کلانتری همچنین به نقش آلودگی هوا در شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: طبق تحقیقاتی که در کشور چین انجام شده،به طور متوسط هر یک واحد افزایش آلودگی هوا در متر مکعب، 1.5 درصد در میزان ابتلا به کرونا را افزایش می دهد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، یکی دیگر از منابع آلودگی هوای شهرهای کشور را استاندارد نبودن خودروهای گازوئیلی دانست و خاطرنشان کرد: امروز شاهد تردد خودروهایی در سطح شهرهای بزرگ کشور هستیم که برخی از آنها در جنگ جهانی دوم تولید شده اند و حداقل استانداردهای زیست محیطی را ندارند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha