کد خبر : ۳۴۹۳۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۵۲ درصد پرشدگی مخازن کل سدها تا اول دی ماه

در حال حاضر آخرین وضعیت سدهای مهم در بخش شرب و کشاورزی تا اوایل دی ماه امسال ۵۲ درصد پرشدگی مخازن کل سدها گزارش شده است،

۵۲ درصد پرشدگی مخازن کل سدها تا اول دی ماه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیف الله آقابیگی مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در نتیجه دو جبهه بارشی در نیمه دوم آذر ماه امسال متوسط بارندگی سال آبی کشور ۱۹ میلیمتر معادل حدود ۳۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گفته این مقام مسئول آمادگی های لازم برای سازگاری با شرایط آب و هوایی ناشی از تغییر اقلیم در مجموعه وزارت نیرو در حال فراهم شدن است.

آقابیگی تصریح کرد: در حال حاضر آخرین وضعیت سدهای مهم در بخش شرب و کشاورزی تا اوایل دی ماه امسال ۵۲ درصد پرشدگی مخازن کل سدها گزارش شده است، به طوری که آب موجود در مخازن مجموع ۵ سد استان تهران هم ۶۱۲ میلیون مترمکعب است که نشان دهنده ۳۲ درصد پرشدگی مخازن بوده است که نسبت به سال گذشته نیز دارای ۱۰ درصد کاهش است.


بیشتر بخوانید

افزایش ۳۰ درصدی مخازن سد های کشور؛ آمادگی سد ها برای مهار سیلاب های احتمالی


مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود: در نتیجه بارش های موثر نیمه دوم آذر ماه امسال چیزی حدود ۳۰ درصد به حجم آب های مخازن سد های کشور اضافه شده است به طوری که از ابتدای سال آبی تا پایان آذر این میزان به ۷/۰۲ میلیارد مترمکعب افزایش یافته است.

آقابیگی گفت: در حال حاضر در مجموع ظرفیت مخازن سدها ۵۰ میلیارد و پانصد میلیون مترمکعب بوده که نشان دهنده ۵۲ درصد پرشدگی مخازن است.

گفتنی است؛ بر اساس اعلام وزارت نیرو، در سدهای استان سیستان و بلوچستان، سد چاه نیمه ها (۱ و ۲) با ۱۲۲ میلیون مترمکعب آب موجود در مخزن نشانگر پرشدگی ۴۱ درصدی و سد چاه نیمه ۳ با ۲۳۸ میلیون مترمکعب بیانگر ۷۵ درصد پرشدگی است.

انتهای پیام/

کلید واژه :

۵۲ درصد پرشدگی مخازن کل سدها تا اول دی ماه

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha