کد خبر : ۳۴۹۳۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

احداث سد ماملو به نام دشت ورامین، به کام تهران

نماینده مردم شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر محصولات دامپروری و کشاورزی شهرستان های ورامین و پیشوا نباشد، پایتخت ایران در خصوص تامین مواد غذایی با مشکل مواجه می شود.

احداث سد ماملو به نام دشت ورامین، به کام تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسین نوش آبادی پیش از ظهر امروز شنبه ۶ دی ماه در جلسه ای با جمعی از کشاورزان و دامداران شهرستانهای ورامین، قرچک و پیشوا بیان کرد: واقعیت امروزه کشور به علت تحریم ها در حوزه کشاورزی و دامپروری وضعیت بسیار مناسبی نیست، در تولید کشاورزی و دامی، منطقه ورامین حرف نخست را می زند و اگر محصولات دامپروری و کشاورزی شهرستانهای ورامین، قرچک و پیشوا نباشد، پایتخت ایران در خصوص تامین موادغذایی با مشکل مواجه می شود.

وی با بیان این که مشکلات کشاورزی را یک روز نمی توان برطرف کرد، ادامه داد: امروزه در کشور به ۱۹ میلیون تُن نیاز نهاده های دامی نیازمند هستیم که ۵ میلیون تُن آن در داخل کشور تولید و ۱۴ میلیون تن واردات نهادهای دامی داریم.

نوش آبادی با اشاره انتقال تمام دغدغه ها و مشکلات کشاورزان و دامداران منطقه به مسئولان مربوطه و خصوصا وزرات جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: طی دیداری که با وزیر جهادکشاورزی داشتم، شخص وزیر دستور دادند که منطقه ورامین را باید ویژه دید و یکی از حوزه هایی که برای من بسیار اهمیت دارد، حوزه کشاورزی و دامپروری است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در خصوص احداث سد ماملو به منطقه ی ورامین ۲۰ سال پیش این کار را در مجلس ششم پیگیری کردیم و خدا را شکر امروز نتایج آن را شاهد هستیم؛ اگرچه متاسفانه بخش مهم این آب به سمت تهران می رود و این ظلم بزرگ در حق مردم دیار ۱۵ خرداد است که باید به سرعت برطرف شود.

این مقام مسئول یادآور شد: با جدیت پیگیر توزیع عادلانه آب سد ماملو در شهرستانهای ورامین ، قرچک و پیشوا هستیم.

استفاده از تمامی ظرفیت های انسانی، تاریخی و تمدنی ورامین

رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا هم با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

در این دیدار، موضوعات و مسائل مختلف مربوط به حوزه های فرهنگی و اجتماعی سه شهرستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در ابتدای این دیدار رؤسای ادارات تبلیغات ورامین، قرچک و پیشوا، ضمن بیان مسائل و مشکلات مرتبط با حوزه فعالیت خود، نظرات خودشان را در خصوص بکارگیری ظرفیت های فکری و فرهنگی منطقه مطرح کردند و بر ضرورت هم افزایی و هماهنگی نهادهای فرهنگی و تبلیغی سه شهرستان، تاکید کردند.

حسین نوش آبادی، در این دیداربا آرزوی موفقیت افزودن برای انجام ماموریت های محوله، به اهمیت کار فرهنگی با مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، و ضرورت توجه عمیق به کارکردهای اقدامات فرهنگی در حیطه های گوناگون تاکید و نکاتی را در خصوص استفاده از تمامی ظرفیت های انسانی، تاریخی و تمدنی منطقه ورامین بیان کرد و هماهنگی و همسویی تمامی نهادهای فرهنگی،مذهبی، تبلیغاتی، آموزشی و امدادی را برای رسیدن به اهداف مورد نظر مورد توجه قرار داد.

 نماینده مردم شهرستانهای ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس، لازمه موفقیت در امر تبلیغات اسلامی را داشتن سعه صدر، دانش، شجاعت و اخلاص در عمل، دانست و آمادگی دفاتر نماینده مردم در سه شهرستان را برای همکاری با مسئولان بخش های فرهنگی اعلام کرد.

انتهای پیام

کلید واژه :

وضعیت در حوزه کشاورزی و دامپروری به علت تحریم ها زیاد مناسب نیست

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha