کد خبر : ۳۴۹۳۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد...

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: شهروندان می توانند با ارسال پیامک به شماره ۱۰۰۰۱۱۴۷ به صورت رایگان و به یاد کسانی که دوست دارند، درخت بکارند.

درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد...

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پیمان بضاعتی پور با اعلام راه اندازی پویش کاشت نهال به درخواست شهروندان، اظهار کرد: با اجرای صحیح این پویش گامی مهمی در جلب مشارکت شهروندان برای حفظ فضای سبز و تحقق شعار «کرج، شهری دوستدار محیط زیست» برداشته می شود.

وی اضافه کرد: در این پویش شهروندان می توانند با ارسال پیامک به شماره ۱۰۰۰۱۱۴۷ به صورت رایگان و به یاد کسانی که دوست دارند، درخت بکارند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: هر شهروند با مشارکت در کاشت یک درخت و نهال علاوه بر زنده نگاه داشتن یاد عزیزان خود می تواند در فواید و ثمرات حاصل از کاشت درخت از جمله کاهش آلودگی هوا سهیم باشد.

بضاعتی پور با اشاره به اجرایی شدن پویش «جای درختان کرج را خالی نخواهیم گذاشت» طی سال های گذشته، گفت: سازمان با اجرای این طرح که با استقبال خوب شهروندان مواجه شد به درخواست شهروندان نسبت به کاشت نهال در منازل شخصی و محله های مناطق دهگانه شهر اقدام کرد که این مهم علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز محلات زمینه ساز علاقه مردم به کاشت درخت نیز شد.

وی یکی از اهداف مهم اجرای این طرح ها را نگهداری بهینه از فضای سبز احداثی عنوان کرد و گفت: متاسفانه شیوع بیماری کرونا طرح های حضوری و مشارکت شهروندان را با محدودیت مواجه کرده که با راه اندازی این گونه برنامه های فرهنگی و پویش های خلاقانه می توان زمینه مشارکت خلاق شهروندان را به صورت غیرحضوری فراهم کرد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: در این پویش اطلاعات شناسنامه ای اعم از نام و نام خانوادگی درخواست کننده، گونه و محل کاشت درخت در قالب یک پلاک به متقاضی ارسال پیامک اعلام خواهد شد.

بضاعتی پور ضمن دعوت از عموم شهروندان برای مشارکت در پویش «کاشت نهال به درخواست شما توسط ما» تأکید کرد که حفاظت از درختان موجود اهمیت و ضرورت بیشتری نسبت به کاشت درخت دارد و در این خصوص برنامه ریزی لازم توسط کارشناسان فضای سبز امور مناطق و سازمان پیش بینی شده است.

وی از شهروندان خواست در نگهداری از درختان این سرمایه های طبیعی شهر کوشا باشند و گفت: اجرای صحیح این پویش ها می تواند گامی در جلب مشارکت همشهریان در حفظ فضای سبز و تحقق آرمان (کرج، شهری دوستدار محیط زیست) باشد.

انتهای پیام

کلید واژه :

درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد

،

،

،

ثبت نظرات
captcha