کد خبر : ۳۴۹۳۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اهمیت استفاده از تکنولوژی به روز، در گسترش تولیدات گیاهی

دانش بنیان کردن کشاورزی و انتقال دانش و تکنولوژی از مهم ترین لازمه های رشد تولیدات در کشاورزی، دام و طیور در مشهد به شمار می رود.

اهمیت استفاده از تکنولوژی به روز، در گسترش تولیدات گیاهی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، امید طهماسبی زاده مدیر جهاد کشاورزی مشهد با بیان اینکه در حوزه کشاورزی توجه به خاک و حفظ آب اهمیت دارد، گفت: آب در بخش کشاورزی وقتی مفید است که خاک مناسب وجود داشته باشد، لذا باید توجه کنیم که آب و خاک دو سرمایه بسیار بزرگی است که باید از آن ها مراقبت کنیم.

او با تأکید بر لزوم استفاده از علم و دانش و تکنولوژی در حوزه کشاورزی، افزود: امروز دیگر دوره کشاورزی سنتی به سر آمده و با روند افزایش جمعیت کشور باید خودمان را برای تولید محصولات بیشتر آماده کنیم؛ لذا با توجه به محدود بودن آب و خاک در مشهد می توان با استفاده از علم و دانش و تکنولوژی محصولات بیشتری تولید کرد.

مدیر جهاد کشاورزی مشهد ادامه داد: سال ها است که به خودکفایی رسیده ایم و سال آینده نیز در این محصول خودکفا خواهیم بود و در سایر محصولات از جمله دانه های روغنی نیز اقدامات و گام های خوبی برداشته شده است.

طهماسبی زاده جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: جلوگیری از هدررفت و ضایعات محصولات کشاورزی به مانند آن است که از هدررفت میلیارد ها متر مکعب آب جلوگیری می شود.

او تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان است که می توان توانایی تولید محصول را چندین برابر افزایش داد و لذا با فناوری و علم و دانش می توانیم مقدار و حجم تولید محصولات زراعی، باغی و دامی را افزایش دهیم و در این راستا باید از ظرفیت کارشناسان جهاد کشاورزی و فارغ التحصیلان دانشگاهی بیش از پیش استفاده شود.

انتهای پیام//ف. ح

کلید واژه :

اهمیت استفاده از تکنولوژی به روز

،

در گسترش تولیدات گیاهی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha