کد خبر : ۳۴۹۳۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ضرورت ایجاد ۲۰۰ ایستگاه جدید سنجش آلودگی هوا در پایتخت

مدیرکل دفتر پایش فراگیر محیط زیست گفت: افزودن حدود ۲۰۰ ایستگاه جدید سنجش آلودگی هوا در پایتخت می تواند مفید و کاربردی باشد.

ضرورت ایجاد ۲۰۰ ایستگاه جدید سنجش آلودگی هوا در پایتخت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، هلیا کعبی مدیرکل دفتر پایش فراگیر محیط زیست با اشاره به لزوم افزایش تجهیزات ایستگاه های سنجش آلودگی هوا اظهار کرد: عمر مفید سنسور های ایستگاه های سنجش آلودگی هوا ۵ سال است و بررسی گاز های آلاینده هم در برخی از ایستگاه های سنجش انجام می شود، بنابراین افزودن حدود ۲۰۰ ایستگاه جدید به مجموعه می تواند اثربخش باشد.

او با اشاره به اینکه در این راستا امیدمان به اعتبارات صندوق ملی محیط زیست است، گفت: بررسی گاز های آلاینده در برخی از ایستگاه های سنجش قرار می گیرد و تمام دستگاه ها این توانایی را ندارند.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر محیط زیست بیان کرد: زمانی که دلار ۱۰ هزار تومان بود، اعتبار سالانه برای تجهیز و نگهداری از هر ایستگاه حدود ۱۰۰ میلیون تومان برآورد می شد، اما اعتباری که دریافت کردیم فقط حدود ۲۰ میلیون تومان بود و همین کار را سخت می کرد.

کعبی با اشاره به راه اندازی اپلیکیشن جدیدی برای اندازه گیری آلایندگی هوا، گفت: اپلیکیشن جدیدی در دست اجرا داریم که اطلاعات به روز آلایندگی ها را نمایش می دهد، این اپلیکیشن پس از آغاز فعالیت می تواند اثرات خوبی در روند اطلاع رسانی داشته باشد

کلید واژه :

سنجش آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha