کد خبر : ۳۴۹۳۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واکسن های کرونا برای کنترل نوع جهش یافته جدید ویروس موثر است

کارشناسان اتحادیه اروپا به این نتیجه رسیده اند که واکسن های ضد ویروس کرونا برای کنترل نوع جهش یافته جدید ویروس کووید ۱۹ موثر است.

واکسن های کرونا برای کنترل نوع جهش یافته جدید ویروس موثر است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از مانی کنترل، ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان اعلام کرد: کارشناسان اتحادیه اروپا معتقدند واکسن های موجود علیه ویروس کرونا، در برابر گونه جدید شناسایی شده در انگلیس، موثر است.

منظور اشپان، واکسن «فایزر- بایون تک» است که هم اکنون در کشور هایی از جمله ایالات متحده و انگلیس تجویز می شود و در آستانه دریافت تأیید آژانس دارو های اروپایی است.

سخنگوی وزارت بهداشت آلمان گفت که جلسه کارشناسان اتحادیه اروپا روز یکشنبه برگزار شده و نمایندگان موسسه روبرت کخ برلین برای سلامت عمومی را شامل می شود.

تعدادی از کشور های اتحادیه اروپا در پاسخ به گونه جدید، سفر هوایی از انگلیس را ممنوع کرده اند. فرانسه نیز اعلام کرده است که ورود افراد و بار ها را از انگلیس ممنوع می کند مگر آنکه بار ها بدون همراه باشد. در بریتانیا، لندن اقدامات سختگیرانه تری برای کنترل عفونت را در برخی مناطق این کشور انجام داده است.

نخست وزیر انگلیس، بوریس جانسون، روز شنبه گفت: براساس داده های اولیه، این گونه از ویروس می تواند تا ۷۰ درصد مسری تر از گونه اصلی باشد.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که ۹ مورد در دانمارک و یک مورد در هلند و استرالیا کشف شده است. ایتالیا نیز اواخر روز یکشنبه اعلام کرد که یک مورد را در شخصی که از انگلیس بر می گشته، شناسایی کرده است.

سخنگوی وزارت بهداشت آلمان گفت: این کشور که ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را در اختیار دارد، نشست متخصصان در روز دوشنبه را برای بحث در مورد پاسخ اتحادیه به تهدید جدید ترتیب داده است.

این جلسه تحت طرح واکنش بحران شورای اروپایی IPCR برگزار خواهد شد که می تواند برای موارد اضطراری بهداشتی، زیست محیطی یا تروریستی مورد استناد قرار گیرد.

کلید واژه :

واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha