کد خبر : ۳۴۹۳۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سهم 70 درصدی خودروها در آلودگی هوا

شرایط و منابع آلاینده هوا نسبت به قبل هیچ تفاوتی نکرده و این روزها با وارونگی دما این وضعیت تشدید شده است. حکیمی در ادامه به نقش خودروها در آلوده کردن هوا اشاره و اعلام کرد: سهم خودروها یا همان منابع متحرک در آلودگی هوا بیشتر از ۷۰ درصد است.

سهم 70 درصدی خودروها در آلودگی هوا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فردین حکیمی در خصوص آلودگی هوا در روزهای اخیر و در پاسخ به اینکه آیا مصرف مازوت در نیروگاه منتظر قائم می تواند عامل بخشی از این آلودگی باشد، گفت: در حال حاضر مازوت در این نیروگاه مصرف نمی شود و شیر مازوت نیروگاه نیز پیشتر به دستور مقام قضایی پلمب شده بود.

حکیمی ادامه داد: شرایط و منابع آلاینده هوا نسبت به قبل هیچ تفاوتی نکرده و این روزها با وارونگی دما این وضعیت تشدید شده است بنابراین مثلا اینکه بگوییم کرونا ترددها را کاهش داده پس آلودگی هم باید کمتر شود چنین چیزی نیست.

وی خاطرنشان کرد: نظر کارشناسان هواشناسی در خصوص آلودگی هوای البرز به جهت وزش باد هم توجه دارد چون زمانی که جهت باد از جنوب و جنوب شرقی باشد آلایندگی از سمت تهران و قم به سمت البرز حرکت می کند و این در تشدید آلودگی هوای البرز تأثیر دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز درباره کیفیت بنزین و نقش آن در آلودگی هوا هم عنوان کرد: طبیعتاً در سراسر استان بنزین یورو۴ توزیع نمی شود و توزیع این نوع از بنزین فقط در کرج آن هم نه در کل کرج انجام می شود.

حکیمی در ادامه به نقش خودروها در آلوده کردن هوا اشاره و اعلام کرد: سهم خودروها یا همان منابع متحرک در آلودگی هوا بیشتر از ۷۰ درصد است.

وی در خصوص اجرای قانون هوای پاک هم گفت: قانون هوای پاک یک نقشه راه در اختیار همه نهادهای دخیل به منظور کاهش آلودگی هوا قرار داده است اما متأسفانه برخی دستگاه ها وظایف خود را به خوبی انجام نمی دهند و در نهایت همه این عوامل دست به دست هم می دهند تا در این فصل از سال با آلودگی هوا مواجه باشیم.

انتهای پیام

کلید واژه :

خودروسازها مقصر اصلی آلودگی هوا هستند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha