کد خبر : ۳۴۹۲۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نتایج واکسن ایرانی امیدوارکننده بوده است/به تورهای واکسن کرونا اعتماد نکنید

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز در خصوص تورهای واکسن که این روزها توسط برخی سوداگران به راه افتاده است، هشدار داد و گفت: مردم مراقب باشند و به هیچ وجه به این دلالان سلامت اعتماد نکنند.

نتایج واکسن ایرانی امیدوارکننده بوده است/به تورهای واکسن کرونا اعتماد نکنید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر محمد نوری سپهر در گفت و گو با ایسنا، گفت: هر عاملی که باعث تجمع و دورهمی شود، شیوع مجدد کرونا را به دنبال دارد بنابراین با وجود اینکه شب یلدا از سنت های قدیمی ایرانیان بوده و هست ولی نباید به بهانه آن، بزرگترها و خانواده ها را مبتلا به بیماری کنیم .

نوری سپهر تأکید کرد: امسال باید هر خانواده، شب یلدا را دور از  اقوام و دوستان خود با رعایت پروتکل های بهداشتی  بگذراند .

وی خاطرنشان کرد: مطالعات زیادی در دنیا صورت گرفته که نشان می دهد اولین عامل ابتلا به کرونا، اجتماعات و دور همی های کوچک و بزرگ  است.

نوری سپهر در خصوص تولید واکسن در دنیا و کشور و لزوم واکسیناسیون گفت:  دنیا به پیشرفت های خوبی دست یافته است، اما هیچ یک از این واکسن ها هنوز امتحان خود را پس نداده اند و نباید در تهیه آنها شتابزدگی صورت گیرد. ضمن اینکه کشور ما تجارب و سابقه درخشانی در تولید واکسن و صادرات آن به دنیا داشته است و باید به دانشمندان کشورمان اعتماد کنیم و اجازه دهیم تا مطالعات آن نهایی شود. تاکنون نتایج حاصله امیدوار کننده بوده است و انشالله به تولید واکسن دست خواهیم یافت و با اطمینان در اختیار مردم قرار خواهد گرفت .

وی در پایان در خصوص تورهای واکسن که این روزها توسط برخی سوداگران به راه افتاده است، هشدار داد و گفت: مردم مراقب باشند و به هیچ وجه به این دلالان سلامت اعتماد نکنند .

انتهای پیام

کلید واژه :

نتایج واکسن ایرانی امیدوارکننده بوده است

،

به تورهای واکسن کرونا اعتماد نکنید

ثبت نظرات
captcha