کد خبر : ۳۴۹۲۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

معاون وزیر بهداشت: مراقب باشیم طولانی ترین شب سال را به موج طولانی کرونا تبدیل نکنیم

معاون کل وزیر بهداشت از موفقیت آمیز بودن طرح شهید سلیمانی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح کاهش ۵۰درصدی در بستری ها و مرگ و میر داشتیم و از مردم می خواهیم برای حفظ این روند از دورهمی ها به خصوص در شب یلدا خودداری کنند تا طولانی ترین شب سال تبدیل به اپیدمی طولانی کرونا نشود

معاون وزیر بهداشت: مراقب باشیم طولانی ترین شب سال را به موج طولانی کرونا تبدیل نکنیم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ایرج حریرچی در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان خوی پس از گزارش ارائه شده از وضعیت کرونا در شهرستان خوی از مدیریت استانی برای کنترل بیماری قدردانی کرد و اظهار داشت:آذربایجان غربی در زمره استان های با مدیریت خوب در بحث کرونا به شمار می رود.

معاون وزیر بهداشت ضمن موفقیت آمیز اعلام کردن طرح شهید سلیمانی گفت:با اجرای این طرح کاهش ۵۰درصدی در بستری ها و مرگ و میر داشتیم و از مردم می خواهیم برای حفظ این روند از دورهمی ها به خصوص در شب یلدا خودداری کنند تا طولانی ترین شب سال تبدیل به اپیدمی طولانی کرونا نشود.

وی در ادامه تاکید کرد: برای از بین رفتن مشکلات ناشی از کرونا مانند مشکل اقتصادی باید تلاش کنیم بر اجرای محدودیت ها پافشاری و استقامت کنیم زیرا هرچه دوره بیماری بیشتر باشد مشکلات ناشی از آن نیز بیشتر خواهد شد.

ایرج حریرچی افزود: اجرای دقیق قرنطینه و نیز افزایش تست به منظور شناسایی بیشتر مبتلایان کلید موفقیت در مقابله با کروناست.

استاندار آذربایجان غربی نیز  با اشاره به اینکه اگر چه وضعیت بیماری کرونا در استان بخاطر همکاری مردم و اجرای محدودیت ها بهتر از قبل شده است، گفت: با اجرای دقیق طرح محله محور شهید سلیمانی به طور قطع آمار فوتی ها بسیار کاهش خواهد یافت.

 محمدمهدی شهریاری، با اشاره به اینکه عادی انگاری آفت اساسی مقابله با کروناست، اظهار داشت: در شرایط تثبیت شده امروز بیماری کرونا آنچه باعث تشدید وضعیت و آغاز موج چهارم خواهد شد عادی انگاری از سوی مردم و مسئولان است.

وی افزود: هدف اساسی بیماریابی و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در طرح شهید سلیمانی به همت بسیج و دیگر دستگاه های متولی به خوبی در حال اجراست.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: بهبود زیرساخت های درمانی به ویژه در شهرستان خوی در دولت دوازدهم نقش به سزایی در کنترل بیماری کرونا داشته است.

شهریاری با قدردانی از اهتمام مردم و دستگاه های متولی از جمله نیروی انتظامی در اجرای محدودیت ها عنوان کرد: وضعیت شهرستان خوی شکننده است و باید بیش از پیش نسبت به اجرای دقیق برنامه ها اقدام شود.

 

انتهای پیام/

 

کلید واژه :

معاون وزیر بهداشت: مراقب باشیم طولانی ترین شب سال را به موج طولانی کرونا تبدیل نکنیم

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha