کد خبر : ۳۴۹۲۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دستگاه ازن ژنراتور چیست؟

استفاده از دستگاه ازن ژنراتور خانگی را برای ضد عفونی هوای محیط خانه یا محل کار و همچنین میکروب زدایی وسایل با قابلیت های ویژه و کیفیت بسیار بالا پیشنهاد می کنیم.

دستگاه ازن ژنراتور چیست؟

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بنابراعلام ناب زیست، ازن تولید شده به وسیله این دستگاه از غلظت بسیار مناسبی برخوردار است، بطوری که علاوه بر دیگر محصولات موجود در بازار هیچ گونه عوارضی برای مصرف کننده ندارد و هنگام استفاده از این وسیله می تواند درون منزل یا محل کار حضور داشت و نیازی به ترک آنجا نیست.

با توجه به اینکه دستگاه ضدعفونی هوا و میوه و سبزیجات وارداتی است، کیفیت بسیار بالا و دقت و ظرافت خاصی در طراحی آن به کار رفته است. این ازن ساز یکی از پرفروش ترین محصولات در بازار ایران می باشد.

گاز ازن اکسید کننده ای بسیار قوی با قدرت بالا می باشد و به محض تزریق در محیط در کلیه منافذ دیوارها و کناره ها رفته و باعث ضد عفونی محیط می گردد. از ویژگی های مهم آن می توانیم به قابلیت ضد عفونی و میکروب زدایی کابینت ها، یخچال و قفسه ها و کمدهای لباس اشاره کنیم.

به دلیل قدرت بسیار بالاتر ازن ژنراتور نسبت به کلر در از بین بردن میکروب ها و عوامل بیماری زا، استفاده از این دستگاه رو به افزایش می باشد.

 . ضدعفونی و تصفیه آب دامداری

 . ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات

 . در زمان برداشت محصول به دلایل مختلفی همچون دست آلوده فرد برداشت کننده، محصول میوه های برداشت شده در اثر زمان بسیار زود فاسد می شوند در حالی که این امر با استفاده از ازن زنی برطرف می شود.

 دستگاه ازن ژنراتور یا ازن ساز دستگاهی است که از سه روش برای تولید ازن استفاده می کند.

سه روش مورد استفاده دستگاه ازن ژنراتور برای تولید ازن عبارتند از تخلیه الکتریکی، تابش اشعه های ماورای بنفش و الکترولیز آب با خلوص بالا. با استفاده از روش تخلیه الکتریکی ازن بیشتر با سطح مقطع کمتر الکترود به دست می آید.

مصرف انرژی در عوض تولید هر گرم ازن کاهش می یابد. می توان با فرکانس ها، ولتاژ و شکل موج های گوناگون راندمان ازن ژنراتور را تغییر داد و به میزان دلخواه رساند.

در حال حاضر ازن ژنراتور بدون نیاز به لوازم جانبی مثل خشک کن، چیلر، پمپ تولید هوا، کپسول هوا و …  تنها با استفاده از برق ۲۲۰ ولت شهری مقدار ازن مورد نیاز را به صورت دائم تولید و بدون توجه به رطوبت و دما و با راندمان بالا و مصرف انرژی پائین به کار خود ادامه می دهند.

این دستگاها (ازن ژنراتورها)، قطعاتی با دوام و طول عمر بالا، هزینه نگهداری پائین و مصرف برق کم، استهلاک اندکی دارند. مجهز به سیستم هشداردهنده، هواساز، خشک کن هوای ورودی و صفحه نمایش دیجیتالی ازن جهت نمایش و کنترل عملکرد صحیح تولید ازن، برق مصرفی، برق ورودی، آمپر، ولت متر، ترموستات دیجیتالی جهت هرچه آسان تر کردن کنترل اپراتور از کارکرد دستگاه می باشد.

در زمینه آب آشامیدنی ازن ژنراتور با میکروب کشی سریع و وسیع بدون تشکیل ترکیبات جانبی مضر و سمی مثل کلرات، ترکیبات آلی کلرینه و ترکیبات هالومتان با گندزدائی عوامل بیماری زا، از بین بردن کامل طعم و بوی آب، حذف کامل آهن و منگنز موجود در آب، حذف رنگ و جلبک، تثبیت انعقاد و حذف کدورت و کاهش لجن حاصل از بک واش فیلتر، زلال سازی و فیلتراسیون و بسیاری موارد دیگر که در مقایسه با سایر تصفیه و ضدعفونی کننده ها مانند کلر، ازن یک گزینه عالی و بدون اشکال می باشد.

تولید اوزون با استفاده از دستگاه ازن ژنراتور در اثر تخلیه الکتریکی در حضور اکسیژن و پسماند آن در آب تصفیه شده، اکسیژن می باشد.  گاز ازن بطور طبیعی در هنگام صاعقه یا توسط اشعه ماوراء بنفش موجود در نور خورشید بوجود می آید. ولی تولید ازن به صورت غیر مصنوعی به دو شیوه لامپ یو وی و یا تخلیه الکتریکی صورت می پذیرد.

تولید ازن در حجم بالا عموما با تخلیه الکتریکی روی دو قطب انجام می گیرد. تولید کننده های ازن با استفاده از این شیوه با بهره برداری از الکترود هایی با ولتاژ بالا که به فاصله مشخص از هم قرار گرفته اند، کار می کنند. در دستگاه های مدرن و جدید تولید ازن (دستگاه ازن ژنراتور)، اکسیژن در بین این فاصله جریان می یابد و با استفاده از تخلیه الکتریکی یعنی با کمک جریان متناوب برق، با فشار ۸ تا ۱۰ هزار ولت و با فرکانس ۵۰۰ می تواند ازن تولید شود تا برای گند زدایی آب با دستگاه ازن ژنراتور استفاده نمود.

میزان ازن مصرفی و تولید شده به وسیله دستگاه ازن ژنراتور بسته به درجه آلودگی آب و همچنین بر حسب اینکه گندزدایی آب با دستگاه ازن ژنراتور به عنوان تنها وسیله تصفیه در نظر گرفته شده باشد و یا به همراه کلر بکار رود متغیر است. مقدار ازن مورد نیاز برای گندزدایی آب نیم تا یک گرم ازن در هر متر مکعب آب و زمان گند زدایی ۱۰ الی ۱۵ دقیقه می باشد.

مزایای تولید گاز ازن به وسیله دستگاه ازن ژنراتور برای ضد عفونی و گندزدایی آب: قدرت اکسیدکنندگی بالا و مدت تماس بسیار کم به صورتی که میکرو ارگانیسم ها و حتی ویروس ها در عرض چند ثانیه در تماس با ازون از بین خواهند رفت. در هنگام  تولید، بو و طعم خاصی بوجود نمی آورد لذا رنگ، بو و مزه آب را عوض نمیکند.

لذا در حالی که به مرور در نقاط گوناگون جهان بر مصرف اوزون بعنوان ضدعفونی کننده و استریل کننده اضافه می شود در چند سال بعد بطور کلی گاز ازن جایگزین کلر خواهد گردید.

انتهای رپرتاژ آگهی 

کلید واژه :

دستگاه ازن ژنراتور چیست؟

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha