کد خبر : ۳۴۹۲۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

توزیع تست های سریع کرونا در کشور

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره توزیع تست های سریع کرونا در کشور گفت: توزیع تست های سریع کرونا از چند روز قبل در کشور آغاز و مقرر شده بود این تست های سریع کرونا تا امروز در تمام استان های کشور توزیع شود و برای تشخیص کووید ۱۹ مورد استفاده قرار گیرد.

توزیع تست های سریع کرونا در کشور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره توزیع تست های سریع کرونا در کشور گفت: توزیع تست های سریع کرونا از چند روز قبل در کشور آغاز و مقرر شده بود این تست های سریع کرونا تا امروز در تمام استان های کشور توزیع شود و برای تشخیص کووید ۱۹ مورد استفاده قرار گیرد.

 توزیع  ۵۳۷ هزار تست سریع کرونا در کشور

رئیسی ادامه داد: ۵۳۷ هزار تست سریع کرونا توزیع کرده ایم که نتیجه این تست های سریع تولیدداخل در  ۲۵ دقیقه مشخص می شود و این تست ها در بیمارستان ها و آزمایشگاه های خصوصی توزیع نخواهد شد.


بیشتر بخوانید:

ممنوعیت استفاده از تست سریع کرونا در بیمارستان ها

مقایسه انواع تست های کرونا در ایران/ کدام تست برای تشخیص کووید ۱۹ دقیق تر است؟


تست سریع کرونا

 امتناع برخی آزمایشگاه های خصوصی از ثبت اطلاعات بیماران کرونایی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به سوالی درباره اینکه گفته شده بود آزمایشگاه های خصوصی کرونا به سامانه وزارت بهداشت متصل شده اند  اما برخی افراد کرونامثبت مجوز سفر دارند و به نظر می رسد اطلاعات آنها در سامانه وزارت بهداشت نشده است، بیان کرد: متاسفانه برخی آزمایشگاه های خصوصی از ثبت اطلاعات بیماران کرونامثبت به طور کامل خودداری می کنند و ما در حال رصد و پایش اطلاعات آزمایشگاه ها و نحوه عملکرد آنها هستیم و با این آزمایشگاه های متخلف برخورد می شود.

معاون بهداشت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اینکه با آزمایشگاه های متخلف در بخش خصوصی در ثبت ناقص اطلاعات بیماران کرونایی چه برخوردی صورت می گیرد، گفت: در هفته گذشته ما یک آزمایشگاه ها متخلف در بخش خصوصی را تعطیل کردیم، همچنین به سه آزمایشگاه تذکر کتبی دادیم چراکه اطلاعات بیماران کرونامثبت را به طور کامل در سامانه ثبت نمی کردند.

رئیسی درباره اینکه روزانه چند هزار تست کرونا در بخش خصوصی انجام می شود، گفت: بر اساس اطلاعات جمع آوری شده حدود ۷ تا ۱۲ هزار تست مولکولی یا PCR در آزمایشگاه های خصوصی انجام می شود و این احتمال وجود دارد که با افزایش تست های سریع در مراکز سرپایی ۱۶ ساعته بخش دولتی حوزه بهداشت، تعداد تست های تشخیص کرونا در بخش خصوصی کاهش پیدا کند.


بیشتر بخوانید

فهرست آزمایشگاه های خصوصی تشخیص کرونا اعلام شد


تشخیص کرونا

احتمال تغییر ساعات کار واحدهای صنفی و مشاغل وجود دارد؟

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره تعطیلی مشاغل در ساعت ۲۰ و شلوغی خیابان های تهران با کاهش محدودیت ها و احتمال تغییر ساعت کاری مشاغل و واحدهای صنفی اظهار کرد: در بسیاری از کشور های دنیا ساعت ۶ یا ۷ بعدازظهر مشاغل تعطیل می شوند و ما هم به تدریج به این موضوع خواهیم رسید.

او بیان کرد: اگر واحد های صنفی و مغازه ها تا ساعت ۲۰ باز باشند به تدریج مردم عادت می کنند از صبح تا ۸ شب خرید های خود را انجام دهند و ما باید سبک زندگی خود را تغییر دهیم.

رئیسی ادامه داد: باید توجه داشت که ما نمی توانیم تا ابد محدودیت ایجاد کنیم چراکه از طرفی ما از نظر اقتصادی تحت فشار و تحریم هستیم و از طرفی نمی توانیم از افراد آسیب پذیر به خوبی حمایت کنیم و در دو هفته محدودیت کرونایی که مشاغل در شهرهای قرمز تعطیل بودند، تمام هم وغم ما این بود که به مشاغل آسیب دیده وام بدهیم و پرداخت اقساط وام ها را به تعویق بیندازیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: من معتقد هستم که فروشگاه ها با رعایت دستورالعمل ها می توانند باز باشند، اما اگر افراد بیمار رعایت نکنند دچار چالش می شویم و متاسفانه در هفته گذشته ۴۶۰۰ بیمار کرونایی قصد سفر با هواپیما، قطار را داشتند و این ها باعث دردسر می شوند و اگر تعهد اجتماعی وجود داشته باشد بسیاری از مشکلات حل می شود.

فعالیت مشاغل و واحدهای صنفی در کرونا

گفتنی است؛ بنابر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا کنون ۶ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۲۲۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۱ هزار و ۳۷۴ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۸۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۵۰ هزار و ۵۹۴ نفر رسید.

خوشبختانه تاکنون ۷۴۲ هزار و ۹۵۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. ۵ هزار و ۷۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

انتهای پیام/

کلید واژه :

تست های سریع کرونا در سراسر کشور توزیع شد

،

ساعات کاری واحدهای صنفی و مشاغل تغییر می کند؟

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha