کد خبر : ۳۴۹۲۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سدهای بروجرد با اعتبارات قطره چکانی سال ها به بهره برداری نمی رسند

گروه استان ها- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس به لزوم تسریع در روند ساخت سدهای آبسرده و شهید بروجردی تاکید کرد و گفت: سدهای بروجرد با اعتبارات قطره چکانی سالیان سال به بهره برداری نمی رسند.

سدهای بروجرد با اعتبارات قطره چکانی سال ها به بهره برداری نمی رسند

- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فاطمه مقصودی اظهار داشت: بیش از 10 سال است که از شروع ساخت و احداث  پروژه سد آبسرده می گذرد اما متاسفانه در این مدت پیشرفت چندانی نداشته است و با این اعتباراتی که برای این پروژه عظیم در نظر گرفته می شود تا سالیان سال از سد آبسرده بهره برداری نخواهد شد.

وی افزود:با اعتبارات قطره چکانی و تخصیصاتی که 10 سال طول می کشد هیچ وقت صاحب سد نمی شویم؛ شهرستان بروجرد با حدود 400 هزار نفر جمعیت  در سال های آینده  به طور حتم با مشکلات بی آبی مواجه می شود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس عنوان کرد: باید برای رفع کم آبی و بی آبی شهرستان بروجرد فکر اساسی کرد از مسئولان توقع داریم به این امر مهم توجه داشته باشند.

ورودی سدهای استان مرکزی 50درصد افزایش یافت

وعده 2 هفته ای استاندار برای انتقال آب سد آزاد به تصفیه خانه سنندج

266 میلیون تومان اعتبار برای اجرای طرح آبخیزداری در زیر حوزه سد ماملو اختصاص یافت

وی با اشاره به جایگاه کشاورزی شهرستان در  استان خاطر نشان کرد: موقعیت شهرستان بروجرد از نظر کشاورزی در استان موقعیت خوبی است و جایگاه ویژه ای دارد ولی متاسفانه این جایگاه نادیده گرفته شده و همین بی اعتنایی به آب شرب شهرستان سبب ضرر و زیان به مردم می شود.

مقصودی تاکید کرد: تعدادی از باغات سطح شهرستان به دلیل کم آبی دچار آسیب شده و حتی خشک شده اند بنابراین باید بتوانیم از این موهبت الهی که خداوند به ما داده به نحو احسن استفاده کنیم و نگذاریم که خدای ناکرده به هدر رود بلکه باید با برنامه ریزی خوب و مناسب سبب آبادانی و رونق کشاورزی شویم.

وی تصریح کرد: امروز اقتصاد آب یک علم است و اگر کسی آن را در نظر نگیرد و نتواند آن را برای نسل های بعد و اهداف مهم اقتصادی و فصل خشکسالی  ذخیره کند ضرر خواهد کرد بنابراین مسؤلان باید توجه خاصی به  سد آبسرده و سد شهید بروجردی داشته باشند تا بتوانیم برای آبادانی و رونق استان لرستان و شهرستان بروجرد گام های بزرگ و مثبتی برداریم.

انتهای پیام/642/ ت

کلید واژه :

سدهای بروجرد با اعتبارات قطره چکانی سال ها به بهره برداری نمی رسند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha