کد خبر : ۳۴۹۲۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دانمارک یکی از بزرگ ترین حامیان هدف گذاری جلوگیری از تغییرات آب و هوایی در جهان

کپنهاگ قصد دارد تا سال 2030 تولید آلاینده را نسبت به سال 1990، 70 درصد کاهش داده و تا سال 2050 به طور کامل تولید دی اکسید کربن در داخل کشور را متوقف کند.

دانمارک یکی از بزرگ ترین حامیان هدف گذاری جلوگیری از تغییرات آب و هوایی در جهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از راشا تودی، دولت دانمارک امروز اعلام کرد که از سال 2050 برداشت نفت از دریای شمال را متوقف می کند.

این کشور همچنین قصد دارد دور هشتم صدور مجوز تولید نفت در این کشور را که اوایل سال جاری درباره آن وعده داده بود، لغو کند. البته رویترز گزارش داده که صدور این دور از مجوزها خیلی نتوانست توجه شرکت های بین المللی را جلب کند و پس از آنکه توتال فرانسه از حضور در این رویداد انصراف داد، فقط یک شرکت برای دریافت مجوز از مقامات دانمارکی اقدام کرده است.

دانمارک تولیدکننده بزرگ نفتی در جهان به شمار نمی رود. اما بزرگ ترین تولیدکننده نفت در سطح اتحادیه اروپاست. 

این کشور کوچک حوزه اسکاندیناوی البته یکی از بزرگ ترین حامیان هدف گذاری جلوگیری از تغییرات آب و هوایی در جهان است. کپنهاگ قصد دارد تا سال 2030 تولید آلاینده را نسبت به سال 1990، 70 درصد کاهش داده و تا سال 2050 به طور کامل تولید دی اکسید کربن در داخل کشور را متوقف کند.

دان جورگن سن، وزیر آب و هوای دانمارک، در باره برنامه این کشور برای توقف تولید نفت و گاز از دریای شمال گفت: ما می خواهیم به دوره استفاده از سوخت های فسیلی پایان داده و بین فعالیت های خود در دریای شمال و هدف گذاری قانون جلوگیری از تغییرات آب و هوایی در سال 2050 یک خط مستقیم و هماهنگ ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

کلید واژه :

دانمارک از سال 2050 دیگر نفت تولید نمی کند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha