کد خبر : ۳۴۹۲۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

صنعت آب و برق برای بحران های آب و هوایی آماده شد

نفت و انرژیتهران - ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو ضمن اعلام آماده باش، بر لزوم آمادگی شرکت های زیرمجموعه صنعت آب و برق و بهره گیری از ظرفیت های صنعت برای مدیریت بحران های…

صنعت آب و برق برای بحران های آب و هوایی آماده شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو ، "میثم جعفرزاده " افزود: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال بارش های سنگین در زمستان پیش رو و همچنین با توجه به تجربیات مدیریت بحران ناشی از بارش برف سنگین در سال های گذشته، اقدام های پیشگیرانه با تدوین سناریوهای مختلف و ایجاد آمادگی لازم انجام شده است.
وی افزود: مدیریت بحران استان ها باید در نخستین نشست پیش از آغاز بارش ها، جانشینان اول و دوم ستاد مدیریت بحران استان، ترکیب کمیته های اجرایی و همچنین سخنگوی صنعت در استان را تعیین کرده و سناریوهای مختلف مربوطه با محوریت دفاتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و مشارکت واحدهای مرتبط سازمانی تدوین و ابزار، منابع، تجهیزات و اقدامات مورد نیاز را پیش بینی کنند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو اضافه کرد: تلفیق سناریوها بین شرکت های صنعت آب و برق با هدف بهره گیری از ظرفیت های صنعت برای مهار بحران های احتمالی و تمرین دور میزی آن قبل از وقوع حوادث مورد تاکید است.
به گفته وی، آماده بکاری مولدهای اضطراری از لحاظ سوخت، فنی، تاسیساتی و ظرفیت، کنترل و در صورت نیاز اقدام های لازم در این زمینه انجام خواهد شد.
جعفرزاده با بیان اینکه در همه  نشست ها و جلسه ها، اقدام های عملیاتی و فعالیت های میدانی، رعایت اصول بهداشتی و پروتکل های ابلاغی مد نظر باشد، خاطرنشات کرد: شرکت های آب و فاضلاب و توزیع نیروی برق، با کنترل نقاط دارای احتمال یخ زدگی، انسداد مسیر، سقوط درختان و مشابه آن و همچنین ایستگاه های دارای موتور پمپ، از تامین آب و برق و عملکرد مستمر و بی وقفه تاسیسات اطمینان حاصل کنند.

به گزارش ایرنا، هواشناسی اعلام کرد: از امروز بارش ها از سمت غرب کشور تضعیف شده و عمده بارش ها در سواحل شمالی و نیمه شرقی تداوم خواهد داشت.

کلید واژه :

صنعت آب و برق برای بحران های آب و هوایی آماده شد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha