کد خبر : ۳۴۹۲۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مدیریت بهینه پسماند در ارومیه ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

شهردار ارومیه با اشاره به اینکه مدیریت پسماند یکی از راه های مهم پیشگیری از تهدیدهای زیست محیطی است، گفت: مدیریت بهینه پسماند در ارومیه به ۱۰ هزار میلیارد ریال…

مدیریت بهینه پسماند در ارومیه ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد حضرت پور روز دوشنبه در جمع نمایندگان ارومیه در مجلس و مدیران شهرداری افزود: این اعتبار برای راه اندازی کارخانه زباله سوز به میزان ۶۰۰ تن در روز نیاز است.

وی با بیان اینکه سرانه تولید زباله هر شهروند ارومیه ای ۷۵۰ گرم و تولید روزانه زباله در سطح شهر ۶۰۰ تن است، اضافه کرد: محل دفن پسماندهای شهری در سایت نازلو به مساحت ۸۵ هکتار بود که  با الحاق ۲۵ هکتار جدید با کمک و هماهنگی نمایندگان شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی و منابع طبیعی توسعه می یابد.

شهردار ارومیه ادامه داد: ۳۰  درصد از ۶۰۰ تن زباله تولیدی در این شهر را شیرابه تشکیل می دهد که این شیرابه ها از بزرگترین تهدیدات زیست محیطی به شمار می رود.

حضرت پور با بیان اینکه با موافقت شورای اسلامی شهر قراردادی با قرارگاه خاتم الانبیا (ص) با موضوع مدیریت شیرابه و دفن بهداشتی آن منعقد شد، بیان کرد:  بعد از اتمام مطالعات، اقداماتی نظیر ساخت کانال برای ساماندهی آب های سطحی کوه های اطراف سایت در جهت کاهش تشدید تجمع شیرابه های پسماند در محل سایت، ایجاد استخر، استفاده از گاز ازون و دفن روزانه شیرابه با خاک برای مدیریت شیرابه و پیشگیری از آن جهت نفوذ به آب های زیرزمینی صورت گرفته است .

وی از نمایندگان مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی  درخواست کرد که اعتباری در بودجه ۱۴۰۰ کشور به موضوع مدیرتی پسماند در ارومیه اختصاص دهند.

وی گفت: در بودجه ۱۴۰۰ شهرداری ارومیه نیز بخش عمده از بودجه با موافقت شورای اسلامی شهر  به مدیریت پسماند اختصاص می یابد.

ارومیه، بیش از ۸۰۰ هزار نفر جمعیت و ۱۱ هزار هکتار مساحت دارد.

در این شهر روزانه ۶۰۰ تن پسماند تولید می شود.

کلید واژه :

مدیریت بهینه پسماند در ارومیه ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha