کد خبر : ۳۴۹۲۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کنترل علائم حیاتی بدن با تولید لباس هوشمند

محققان سنگاپوری موفق به تولید لباس هوشمندی شده اند که با گوشی تلفن همراه کنترل می شود و قادر به کنترل علائم حیاتی بدن برای بررسی وضعیت سلامت انسان ها است.

کنترل علائم حیاتی بدن با تولید لباس هوشمند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،نقل از سی تی جی ان، محققان سنگاپوری موفق به تولید لباس هوشمندی شده اند که با گوشی تلفن همراه کنترل می شود و قادر به کنترل علائم حیاتی بدن برای بررسی وضعیت سلامت انسان ها است.

تیم دانشگاه ملی سنگاپور معتقد است که لباس توسعه داده شده آنها می تواند به ورزشکاران کمک کند تا عملکرد خود را کنترل کرده و بهبود بخشند یا به متخصصان پزشکی اجازه میدهد بیماران در معرض خطر را شناسایی کنند.

لباس هوشمند مذکور بر مبنای ردگیری علائم حیاتی بدن و نحوه حرکات دست ها و پاها، قادر به تشخیص دادن جراحات مختصر عضلانی و استخوانی نیز هست. بدین منظور حسگرهایی بر روی این لباس نصب شده اند که با استفاده از فناوری ان اف سی با اپلیکیشن گوشی در ارتباط هستند و انرژی خود را نیز به همین شیوه تأمین می کنند.

جان هو، استادیار انستیتوی نوآوری در سلامت و فناوری از دانشگاه ملی سنگاپور گفت: «چالش امروزه با بیشتر پوشیدنی ها این است که ما آنچه را در یک قسمت خاص از بدن شما اتفاق می افتد اندازه گیری کنیم؛ این موضوع می تواند اندازه گیری و بررسی یک مچ دست باشد و این تنها مکانی است که ما قادر به اندازه گیری آنچه اتفاق افتاده هستیم؛ بنابراین انگیزه بزرگ پروژه ما این بود که رفتار پویای بدن افراد را هنگام گذراندن زندگی روزمره بررسی کنیم».

این لباس هوشمند به طور بالقوه می تواند نظارت شبانه روزی بر افراد را امکان پذیر کند؛ سایر کاربردها شامل تشخیص بالینی مسائل مربوط به ستون فقرات، توان بخشی و مدیریت آسیب است.

انتهای پیام/

کلید واژه :

لباس هوشمند برای کنترل سلامت انسان ساخته شد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha