کد خبر : ۳۴۹۲۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انگلیس به صورت رسمی استفاده از واکسن کرونا را تایید کرد

انگلیس اولین کشوری شد که واکسن فایزر و بیونتک را به صورت رسمی تایید کرد. این واکسن قرار است هفته بعد به صورت اضطراری وارد بازار شود و مورد استفاده قرار گیرد.

انگلیس به صورت رسمی استفاده از واکسن کرونا را تایید کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، انگلیس اولین کشوری شد که واکسن فایزر و بیونتک را به صورت رسمی تایید کرد. این واکسن قرار است هفته بعد به صورت اضطراری وارد بازار شود و مورد استفاده قرار گیرد.

این واکسن بهترین شانس برای بازگرداندن مردم به زندگی عادی محسوب می شود. دولت انگلیس توصیه سازمان دارو و مراقبت های بهداشتی این کشور را قبول کرد و به صورت رسمی استفاده از واکسن کرونا را تایید کرد.

مت هانکوک، وزیر بهداشت انگلیس اعلام کرد: من کاملاً از این خبر بسیار هیجان زده ام، بسیار افتخار می کنم که انگلیس اولین جایی است که در دنیا واکسن مجاز بالینی دارد.

هانکوک گفت: دوز های این واکسن قرار است در بیمارستان ها و مراکز واکسیناسیون توزیع شود، اما یکی از چالش های پیشرو این است که دمای ذخیره سازی این واکسن منفی ۷۰ درجه است.

با این حال شرکت فایزر اعلام کرد که می توان واکسن را تا پنج روز در دمای استاندارد یخچال و یا تا ۱۵ روز در جعبه حمل و نقل حرارتی نگهداری کرد.

واکسن فایزر و بیونتک محصول مشترک دو کشور آمریکا و آلمان هستند که در گزارش های اخیر مشخص شد بیش از ۹۵ درصد ایمنی موثر ایجاد می کند.

مسئولان شرکت فایزر اعلام کردند که مجوز استفاده اضطراری در انگلیس یک اتفاق تاریخی است و ما سازمان دارو و مراقبت های بهداشتی انگلیس را برای متقاعد کردن و کمک به مردم برای ریشه کنی ویروس کرونا تحسین می کنیم.


بیشتر بخوانید

چه کسانی در اولویت دریافت واکسن کرونای فایزر قرار دارند؟


انتهای پیام/

کلید واژه :

انگلیس مجوز استفاده از واکسن فایزر و بیونتک را صادر کرد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha