کد خبر : ۳۴۹۲۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تهیه مقاله علمی، مجازات آلوده کنندگان محیط زیست قزوین

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: مسئولین چهار بیمارستان آلاینده محیط زیست در قزوین به دلیل عدم رعایت دقیق قوانین و مقررات بی خطر سازی و دفع اصولی پسماند عفونی به یکسال قرار تعلیق و مجازات تکمیلی محکوم شدند.

تهیه مقاله علمی، مجازات آلوده کنندگان محیط زیست قزوین

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسن عباس نژاد ضمن تایید خبر فوق، اظهار کرد: چهار بیمارستان فعال در قزوین علی رغم  اخطاریه های متعدد کتبی و تذکرات حضوری مبنی بر رفع آلایندگی و مدیریت پسماند عفونی طبق ضوابط و مقررات  نسبت به مسائل محیط زیست بی تفاوت و به فعالیت خود ادامه می دادند.

بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، وی با توجه به شیوع کرونا ادامه داد: تولید و مدیریت غلط پسماند عفونی فعال و ایجاد آلودگی در شرایط بحرانی کشور به دلیل وجود ویروس منحوس کرونا را فراهم و اعتراض متعدد و مکرر شاکیان را موجب شده بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین تصریح کرد: اداره حفاظت محیط زیست قزوین  بر حسب وظیفه و رسالت کاری خود و در دفاع از حقوق عامه مردم نسبت طرح دعوی در حوزه قضایی قزوین اقدام و نهایتا منجر به صدور رأی شد.

وی اشاره کرد: در رأی مذکور مسئولین چهار بیمارستان با یک سال قرار تعلیق تعقیب محکوم به تهیه و تنظیم چهار مقاله علمی، پژوهشی در خصوص فوائد بی خطرسازی پسماند با دستگاه اتوکلاو و تفاوت آن با روش شیمیایی موجود در بیمارستان و ارائه به واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب استان قزوین با نظارت محیط زیست شدند؛ بر این اساس مسئولین چهار بیمارستان مزبور می بایست نسبت به رفع آلودگی خود آماده سازی بستر بی خطرسازی پسماند با اتوکلاو اقدام کند.

عباس نژاد در پایان ضمن تقدیر از قاضی صادرکننده حکم از اقدامات بازدارنده دستگاه قضا در خصوص صدور چنین آرای در حوزه محیط زیست قدردانی کرد.

انتهای پیام

کلید واژه :

تهیه مقاله علمی

،

مجازات آلوده کنندگان محیط زیست قزوین

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha