کد خبر : ۳۴۹۲۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دفن روزانه یک تن زباله کرونایی در ارومیه با رعایت پروتکل های بهداشتی

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با اشاره به دفن ویژه زباله های کرونایی در ارومیه گفت: روزانه یک تن زباله کرونایی و شبه کرونایی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اتوکلاو شده و در محل ویژه دفن می شود.

دفن روزانه یک تن زباله کرونایی در ارومیه با رعایت پروتکل های بهداشتی

- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، گزارش ها، تحقیقات و پژوهش های متعددی که در گذشته انجام شده نشان می دهد که امکان بروز و شیوع مجدد ویروس کرونا از دو مکان امکان پذیر بوده یکی از آن ها محل های دپوی زباله یا حتی زباله های خانگی و خدماتی و دیگری از طریق فاضلاب ها است. 

این بیماری در از 10 ماه حضور، مراجعات به بیمارستان ها را افزایش داد و عواقب این امر تولید میزان بسیار بالای پسماندهای بیمارستانی و عفونی آلوده به انواع ویروس ها از جمله کرونا شد و همچنین قرنطینه خانگی پس از ابتلا شدن به این بیماری نیز افزایش یافته و بنابر این زباله های عفونی بیماران کرونایی نیز به همراه سایر زباله های عادی مخلوط و دفن می شود که این موضوع علاوه بر خطر انتشار ویروس، در آینده ای نه چندان دور ممکن است خطرات زیست محیطی به همراه داشته باشد.

 بنابر این زباله های عفونی کرونا باید به صورت کاملا بهداشتی دفن شوند و همچنین این زباله های تولیدی باید با استفاده از دستگاه های اتوکلاو بی خطر شده و در اختیار دستگاه های حمل و دفن قرار داده شود و بنابراین این زباله ها بر اساس سیاست سازمان حفاظت از محیط زیست در سایت جداگانه ای از محل دفن زباله های معمولی با مواد ضدعفونی کننده دفن می شوند.

مرکز بهداشت به طور مرتب زباله های خانگی را جمع آوری می کردند

نرگس مرادی یکی از افرادی است که چند ماه پیش به دلیل ابتلا به ویروس کرونا 21 روز در خانه قرنطینه شده است، وی در خصوص زباله های تولید شده و نحوه جمع آوری آن گفت: پس از اینکه نتیجه تست کرونایی من و همسرم مثبت شد بلافاصله تماسی با مرکز بهداشت منطقه خود گرفته که از این مرکز ضمن توصیه های بهداشتی تاکید کردند که زباله های خود را به هیچ عنوان بیرون از خانه قرار ندهیم.

وی افزود: بنابراین در این مدت سه مرتبه به طور مدوام از مرکز بهداشت به منزل ما آمده و زباله های خانگی را به طور کاملا بهداشتی جمع آوری کردند. 

گزارش تسنیم نتیجه داد؛ جمع آوری دپوی زباله نواحی منفصل شهری "نایسر" سنندج پس از ورود دادستانی کردستان

تداوم جولان زباله در نایسر سنندج/وقتی مسئولان شهرداری و رئیس شورای شهر با مردم روراست نیستند+مستند

فیلم/ بلایی که زباله های پلاستیکی بر سرِ محیط زیست می آورند

شهروندان ماسک و دستکش استفاده شده را در خیابان رها نکنند

شهروند دیگری در این خصوص گفت: با وجود این که بسیاری از متولیان و کارشناسان استفاده از ماسک و دستکش و دفع بهداشتی آن را به مردم توصیه می کنند اما در هر گوشه شهر  زباله های کرونایی مانند دستکش و ماسک دیده می شود که رها شده اند و خطر جمع آوری آن متوجه پاکبانان است.

وی بیان کرد: شهروندان باید برای سلامتی خود و دیگران دستکش و دستمال کاغذی خود را داخل کیسه ای ریخته و در کیسه را محکم ببندند و در سطح معابر رها نکنند و سپس داخل مخزن قرار دهند.

دفن 100 تن زباله کرونایی در ارومیه

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با اشاره به دفن ویژه زباله های کرونایی در ارومیه اظهار داشت: روزانه یک تن زباله کرونایی و شبه کرونایی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اتوکلاو شده و در محل ویژه دفن می شود.

احد یوسفی تصریح کرد:  زباله های کرونایی توسط گروه های مجهز به لباس ویژه و با رعایت کامل نکات بهداشتی جمع آوری می شود.

وی افزود: همچنین خودرو ویژه حمل زباله های کرونایی و تمام خودروهای حمل پسماند به صورت مستمر ضدعفونی می شوند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه تاکید کرد: شهروندان نباید به هیچ عنوان دستکش پلاستیکی، شیلد و ماسک خود را در سطح معابر یا درون مخازن رها کنند چون جان پاکبانان و افرادی که زباله گردی می کنند به خطر می افتد.

وی گفت: پاکبانان و پرسنل سازمان از همان روزهای ابتدایی ورود ویروس کرونا در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند و شبانه روز تمام تلاش ها بر این است که شهری پاک و به دور از آلودگی را برای شهروندان فراهم سازند.

یوسفی افزود: متاسفانه عدم رعایت نکات بهداشتی از سوی برخی شهروندان در مورد زباله هایی همچون ماسک و دستکش که در سطح شهر رهاسازی می شود جان پاکبانان و دیگر شهروندان را تهدید می کند که امید است بیش از پیش به این مهم توجه شود.

انتهای پیام/7548/ح

کلید واژه :

روزانه یک تن زباله کرونایی در ارومیه با رعایت پروتکل های بهداشتی دفن می شود

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha