کد خبر : ۳۴۹۲۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

راز نهفته در یک مزرعه، آسمان سوئد را بنفش کرد!

تغییر رنگ آسمان یکی از شهرهای ساحلی سوئد، بدلیل نصب سیستم انرژی اقتصادی در یکی از بزرگترین مزارع تولید گوجه فرنگی در کشور ایجاد می شود که از نظر انرژی خودکفاست.

راز نهفته در یک مزرعه، آسمان سوئد را بنفش کرد!

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،

آسمان شهر «ترلبرگ» سوئد در شب ها رنگ بسیار زیبایی به خود می گیرد. به گفته رسانه های محلی رنگ بنفش آسمان در شهر ترلبرگ از یک مزرعه گوجه فرنگی نشات می گیرد که زیبایی خاصی به آسمان این شهر ساحلی می دهد.

این پدیده عمدتا به دلیل نصب سیستم انرژی اقتصادی در یکی از بزرگترین مزارع تولید گوجه فرنگی در کشور ایجاد می شود که از نظر انرژی خودکفاست. تولید گوجه فرنگی به سیستم انرژی اقتصادی مبتنی است که نور بنفش از خود ساطع می کند.

کارشناسان می گویند این نور برای کاشت مفید است و به افزایش فصل تولید گوجه فرنگی کمک می کند. اما تعدادی از ساکنان شهر های گسلوف و ترلبرگ از این موضوع شکایت و ابراز نارضایتی کردند، زیرا نور مستقیما به سمت خانه های آن ها می تابد. پس از این شکایت، صاحبان مزرعه تصمیم گرفتند بین ساعت پنج عصر تا یازده شب چراغ ها را خاموش کنند و وقتی که بیشتر ساکنان به خواب می روند، آنها را روشن کنند. این رنگ وقتی ابر های مه آلود در ارتفاع محدودی در آسمان قرار بگیرند، بسیار مشهود می شود.


ساکنان این شهر ها به این شیوه کاری راضی نشدند، بنابراین مایکل نورن، مسئول محیط زیست برای جلوگیری از ایجاد هرگونه ناراحتی از طرح شکایتی دیگر در آینده خبر داد. در همین حال آلفرد پادرسون، صاحب مزرعه و پسرش با انتشار بیانیه ای اعلام کردند تولید گوجه فرنگی را در طول شب کاملا متوقف کنند.

در واقع در این مرزعه کشت گوجه فرنگی، از سیستم انرژی بحث برانگیز برای تأمین برق و سرعت بخشیدن به تولید گوجه فرنگی استفاده می شد که هر چند به گفته صاحبان آن متوقف شدنش «یک قدم به عقب» بود، اما رضایت ساکنان را جلب کرد.

انتهای پیام/

کلید واژه :

راز نهفته در یک مزرعه آسمان سوئد را بنفش کرد!

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha