کد خبر : ۳۴۹۲۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اولویت های بودجه 1400 با حضور دکتر قالیباف بررسی شد

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با توجه به فرا رسیدن موعد بررسی بودجه سال 1400 در مجلس، جلسه امروز با حضور دکتر قالیباف برای بررسی اولویت های بودجه در سال آینده تشکیل شد.

اولویت های بودجه 1400 با حضور دکتر قالیباف بررسی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود گفت: با توجه به فرا رسیدن موعد بررسی بودجه سال 1400 در مجلس، جلسه امروز با حضور دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برای بررسی اولویت های بودجه در سال آینده تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این جلسه با توجه به اهمیت بودجه در پارامترهای مختلف کشور بسیار ضروری و مهم بود، افزود: ابتدا کلیاتی از مسایل مختلف مجلس مطرح و سپس به طور ویژه بر بحث بودجه متمرکز شدیم، اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هم در ادامه مسائل و دغدغه های خود را در بحث بودجه مطرح و مورد بحث قرار دادند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس بیان کرد: موضوع اصلاح ساختار بودجه در این نشست مورد تاکید رئیس مجلس و نمایندگان قرار گرفت، کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات طی چند ماه گذشته به طور ویژه بحث اصلاح ساختار بودجه را مورد بررسی قرار داد و اکنون هم در صحن علنی در حال بررسی است، همچنین در این نشست توجه به تاثیر درآمدهای حاصل از نفت و افزایش هزینه های ناشی از شیوع کرونا بر دیگر مسائل کشور مورد بررسی قرار گرفت.

مفتح تاکید کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از اتمام نظرات نمایندگان یک جمع بندی نسبت به مسائل داشتند و اعلام کردند، با توجه به حساسیت ها و ویژگی های منابع مالی در بودجه سال آینده باید توجه نسبت به حال مردم آسیب دیده از شیوع کرونا و تاثیر تحریم ها بر درآمدهای حاصل از فروش نفت مورد توجه قرار بگیرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: دکتر قالیباف بیان کرد، براین اساس تاثیر دو موضوع درآمدهای نفتی و کرونا باید بر مباحث اقتصادی مدنظر قرار بگیرد و بودجه 1400 به نحوی تدوین شود که ضمن بهینه سازی ارقام و ساختار آن موجب افزایش رشد اقتصادی و حمایت از افراد نیازمند و آسیب دیده ناشی از شیوع کرونا شود.

وی تاکید کرد: این مسایل نیاز به هماهنگی کامل همه کمیسیون های تخصصی مجلس به ویژه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات دارد تا تمامی اصلاحات ساختار بودجه بتواند در بودجه سال آینده خود را نشان دهد./ 

پایان پیام

کلید واژه :

اولویت های بودجه 1400 با حضور دکتر قالیباف بررسی شد

،

تاکید رئیس مجلس بر تاثیر درآمدهای نفتی و هزینه های کرونا در بودجه

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha