کد خبر : ۳۴۹۲۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آتش سوزی جنگل های ایران از حد طبیعی گذشته است

یک کارشناس محیط زیست گفت: آتش سوزی جنگل های ایران از حد طبیعی خود خارج شده و دیگر نمی توان آن را امری طبیعی دانست.

آتش سوزی جنگل های ایران از حد طبیعی گذشته است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،

علی ظفری کارشناس محیط زیست با بیان اینکه سالانه حدود ۱۷ هزار هکتار جنگل در ایران دچار آتش سوزی می شود، اظهار کرد: بر اساس آمار ها باید گفت که آتش سوزی جنگل ها در ایران از حد طبیعی خود گذشته است و نمی توان همچون گذشته آن را امری طبیعی و اکوسیستمی دانست.

او افزود: آتس سوزی جنگل ها را می توان فاجعه ای زیست بومی دانست که علاوه بر از بین رفتن طبیعت و جنگل های طبیعی، تعداد زیادی از حیوانات بومی و پرندگان نیز نابود می شوند، سازمان محیط زیست باید در اولین فرصت به دنبال علل آتش سوزی جنگل ها چه عوامل انسانی و چه غیر انسانی برود.

این کارشناس محیط زیست تصریح کرد: در سال جاری تعداد زیادی از درختان جنگل های ما طعمه آتش شدند و خسارات غیر قابل جبرانی بر طبیعت و محیط زیست ما وارد شد که نتیجه آن در نسل های بعدی مشخص خواهد شد.

ظفری با اشاره به اینکه در تیرماه سال ۹۸، ۱۰۰ هکتار از جنگل های استان لرستان در آتش سوخت، افزود: جبران پوشش گیاهی در هر منطقه ای که در آن آتش سوزی اتفاق می افتد، زمان زیادی می برد که باید سازمان محیط زیست با همراهی ساکنان بومی و محلی هر منطقه آن را باسازی کند.

این کارشناس محیط زیست با بیان اینکه علت ۹۵ درصد آتش سوزی جنگل ها، عامل انسانی است، گفت: هر سال آتش سوزی ها در فصول تابستان و پاییز شدت می گیرد، اما آمار آتش سوزی جنگل ها در چند سال اخیر از حالت طبیعی خودش خارج شده است.


بیشتر بخوانید

سوختن یک درخت هم در طبیعت مصیبت است

گلایه محیط زیست از نداشتن بالگردهای مخصوص اطفای حریق جنگل

هشدار محیط زیست درباره احتمال وقوع آتش سوزی در مناطق کوهستانی


انتهای پیام/

کلید واژه :

آتش سوزی جنگل های ایران از حد طبیعی گذشته است

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha