کد خبر : ۳۴۹۲۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شهرداری تهران باید پیگیر بوی بد پایتخت شود

رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری انتشار بوی نامطبوع در شهر تهران را به اژدهایی چند سر تشبیه کرد که هر سال، سر جدیدی به آن اضافه می شود و با تذکر به شهرداری تهران…

شهرداری تهران باید پیگیر بوی بد پایتخت شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «سید آرش حسینی میلانی» روز یکشنبه در دویست و پنجاهمین و یکمین جلسه شورا، در تذکری به شهرداری تهران درباره انتشار بوی نامطبوع در سطح پایتخت، تصریح کرد: انتشار بوی نامطبوع در شهر تهران حاکی از یک معضل محیط زیستی نوپدید در شهر است که می توان آن را به اژدهایی چند سر تشبیه کرد که هر سال، سر جدیدی به آن اضافه می شود.  

وی با بیان اینکه از فاضلاب، مرکاپتان، آزادکوه و مازوت سوزی صنایع تاکنون سخن گفته شده ولی هنوز پهلوانان شهر موفق به هدف قرار دادن اژدها نشده اند، خاطرنشان کرد: با توجه به وظایف ذاتی دستگاه های مختلف در زمینه رفع مشکل، لازم است با هدف گذاری و زمان بندی موضوع به صورت جدی از طرف سازمان حفاظت از محیط زیست و استانداری پیگیری شود.  

حسینی میلانی گفت: به شهرداری تهران تذکر می دهم یکی از معاونت های شهرداری به عنوان متولی اصلی پیگیری موضوع در شهرداری مشخص شود.

 عضو شورای تهران تاکید کرد: شهرداری به صورت شفاف و رسمی، نتایج پیگیری ها و پایش های سال گذشته منتشر و در اختیار افکارعمومی و مراکز تخصصی قرار دهد و سازمان مدیریت پسماند نیز در اسرع وقت ایستگاه پایش کیفیت هوا و بو را در آرادکوه راه اندازی و گزارش رسمی از اقدامات انجام شده جهت بهبود فرآیندهای پردازش منتشر کند.  

وی در تذکر دیگری به شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز گفت: یکی از عوامل موثر نیز ورود فاضلاب به آب و کانال های سطحی در شهر است که در این ارتباط به شرکت آب و فاضلاب استان تهران تذکر می دهم.

وی تاکید کرد: این شرکت در اسرع وقت برنامه اجرایی خود را برای رفع مشکل انفصال حدود ۴۰۰ نقطه در شبکه فاضلاب را تهیه و به شورای شهر ارسال کند.

وی همچنین شهادت محسن فخری زاده را به خانواده وی و نیروهای مسلح تسلیت گفت و با اشاره به روز نیروی دریایی اظهار داشت: هفتم آذر ماه را به خانواده بزرگ نیروی دریایی ارتش که پاسدار مرزهای دریایی به ویژه در شرایط سخت کنونی هستند، تبریک می گویم.  

در نشست امروز شورای اسلامی شهر تهران، طرح « نظام نامه مشارکت و تعامل تشکل های غیر دولتی و مدیریت شهری» و قرائت گزارش کمیسیون اصلی ( فرهنگی،اجتماعی) در دستور کار قرار است.

همچنین در این جلسه پنج مورد پلاک ثبتی مورد بررسی قرار می گیرند.

سپس بررسی لایحه شهردار تهران در خصوص « طرح بهره برداری از پیاده روها » و قرائت گزارش کمیسیون (برنامه و بودجه ) در دستور کار قرار است.

تداوم بررسی دیگر لوایح و طرح های شهرداری و شورای شهر تهران از دیگر دستورات جلسه امروز شورا است.

 

کلید واژه :

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر: شهرداری تهران پیگیر بوی بد پایتخت شود

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha