کد خبر : ۳۴۹۲۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بهره برداری از نیروگاه خورشیدی درودزن مرودشت

بهره برداری از نیروگاه یک مگاواتی خورشیدی خوشه پرور واقع در جاده درودزن از توابع شهرستان مرودشت، آغاز شد.

بهره برداری از نیروگاه خورشیدی درودزن مرودشت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق شیراز در حاشیه بهره برداری از نیروگاه یک مگاواتی خورشیدی خوشه پرور، گفت: نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی واقع در جاده درودزن، بعد از انجام آزمایش های لازم، تنظیم و تست تجهیزات و رله های حفاظتی، به شبکه توزیع متصل شده و به بهره برداری رسیده است.

علیرضا خواجه بیان کرد: این نیروگاه از طریق خط ۴۰۳ ایستگاه فوق توزیع مجتمع گوشت مرودشت، برق تولیدی خود را به شبکه تزریق می کند.

او با اشاره به فراهم بودن زیرساخت برای ورود بخش خصوصی به تولید انرژی برق، گفت: یکی از سیاست های وزارت نیرو، استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی، بادی، آبی وبیوگاز به عنوان انرژی ها تجدیدپذیر است.

خواجه گفت: تاکنون ۶ نیروگاه تجدیدپذیر با ظرفیت ۱۱ مگاوات در محدوده تحت مدیریت شرکت توزیع نیروی برق شیراز و با همراهی بخش خصوصی احداث شده و به بهره برداری رسیده است.

او بیان کرد: در زمینه نیروگاه خورشیدی ویژه مشترکین نیز تعداد ۲۰۰ نیروگاه با ظرفیت ۱۶۰۰ کیلووات به بهره برداری رسیده و ۱۰۰ نیروگاه دیگر نیز در مراحل پایانی ایجاد قرار دارد که به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: با هدف ایجاد اشتغال و کارآفرینی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) طرح برکت آفتاب با همکاری آن نهاد حمایتی اجرا شده است؛ در قالب این طرح مددجویان واجد شرایط می توانند با اخذ تسهیلات بانکی، نسبت به نصب سامانه خورشیدی برپشت بام منازل خود اقدام کنند.

خواجه گفت: این اقدام با هماهنگی و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس و در راستای ایجاد بستر درآمد پایدار از محل تولید برق، برنامه ریزی و دنبال شده است و برق تامین شده در این نیروگاه های خورشیدی به شکل تضمینی خریداری می شود.

او با اشاره به حمایت شرکت توزیع نیروی برق شیراز، از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای احداث نیروگاه های خورشیدی، گفت: براساس دستورالعمل های موجود، برق تولید شده در نیروگاه های خورشیدی به صورت تضمینی از طریق سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق، خریداری می شود.

خواجه با اشاره به نقش تاثیرگذار انرژی های تجدیدپذیر درکاهش گاز های گلخانه ای، کاهش تلفات برق، اصلاح ولتاژ شبکه و پدافند غیر عامل، گفت: شرکت توزیع نیروی برق شیراز، با ایجاد بستر های لازم از سرمایه گذاری برای احداث نیروگاه های تجدیدپذیر استقبال می کند.

انتهای پیام/

کلید واژه :

بهره برداری از نیروگاه خورشیدی درودزن

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha