کد خبر : ۳۴۹۲۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بخشی از سهم آلاینده ذرات معلق مربوط به پایانه های اتوبوسرانی است

عضو شورای شهر با اشاره به اینکه بخشی از سهم آلاینده ذرات معلق مربوط به پایانه های اتوبوسرانی است گفت: شهرداری موظف است در مدت 6 ماه لایحه ضوابط کنترل آلایندگی پایانه ها را به شورا ارائه کند.

بخشی از سهم آلاینده ذرات معلق مربوط به پایانه های اتوبوسرانی است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر به شهردار درباره وضعیت آلودگی در پایانه اتوبوس های پایتخت تذکر داد و گفت: پایانه های اتوبوسرانی با وجود اینکه نقش به سزایی در عملکرد جریان ترافیک دارند اما عدم مدیریت و بهره برداری نادرست از آن موجب ایجاد یک منبع آلودگی جدید شده است.

وی این مسأله سبب را موجب به خطر افتادن جان رانندگان، مسافران، کارکنان پایانه ها و همچنین تغییر کاربری های اطراف پایانه ها دانست و گفت: بر همین اساس پایانه های اتوبوسرانی یکی از مکان های مهم جهت سنجش آلودگی هوا محسوب می شوند.

امانی با اشاره به اینکه بخشی از سهم آلاینده ذرات معلق مربوط به پایانه های اتوبوسرانی است و شهرداری می تواند با اتخاد تدابیری موجب کاهش این آلاینده ها شود. افزود: مطابق بند ۱۱ ماده ۵۵ برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران موظف شده تا در راستای کاهش و کنترل انتشار آلاینده های محیطی هوا ناشی از ایستگاه های اتوبوسرانی درون شهری و پایانه های اتوبوسرانی برون شهری مستقر در محدوده تهران لایحه ضوابط کنترل آلایندگی پایانه های اتوبوسرانی و ترمینال ها را طی ۶ ماه جهت تصویب به شورا ارائه کند.

وی افزود: متأسفانه با گذشت دو سال تا کنون این لایحه به شورا ارسال نشده است و ضرورت دارد نسبت به تسریع در ارسال لایحه توسط شهرداری اقدام شود.

کلید واژه :

بخشی از سهم آلاینده ذرات معلق مربوط به پایانه های اتوبوسرانی است

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha