کد خبر : ۳۴۹۲۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

لزوم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی جهت قطع نجیره انتقال بیماری کرونا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: باید در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی شود تا بتوانیم با ایمان قلبی و رعایت کردن مردم، زنجیره انتقال بیماری کرونا را قطع کنیم.

لزوم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی جهت قطع نجیره انتقال بیماری کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا آرمانی کیان ظهر امروز (۹ آذرماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه طبق شواهد موجود با اعمال محدودیت های کرونایی حدود ۷ روزی است که آمار ابتلا و بستری کرونایی در استان زنجان سیر مختصر نزولی داشته است، اظهار کرد: در موج سوم کرونا میانگین سنی مبتلایان به کرونا حدود ۱۰ الی ۱۲ سال پایین تر آمده است؛ به طوری که آمار ابتلا در بین جوانان بیشتر بود، ولی همچنان سنین بالا فوت می کنند.

وی با اشاره به وجود استرس در سالمندان و شنیدن اخبار و آمار کرونا برای آنان آسیب روانی بزرگی می زند، افزود: با توجه به کاهش دید و بازدیدهای خانوادگی، سالمندان دچار افسردگی شده اند، زیرا فرزندان خود را نمی توانند ببینند.

این مسئول با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در راستای پیشگیری از ابتلا به کرونا، تصریح کرد: ریشه همه فقرها در فرهنگ است. وقتی فرهنگ یک جامعه به عنوان مادر همه فقرها درگیر باشد، فقر فرهنگی رخ می دهد و به دنبال آن فقر اقتصادی اتفاق می افتد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به طرح اجرای شهید قاسم سلیمانی، ادامه داد: با رعایت کردن بهتر و بیش تر پروتکل های بهداشتی و تغییر رنگ وضعیت شهرستان ها، مردم می توانند به کار و فعالیت خود برسند و با ویروس کرونا نیز مقابله کنند.

آرمانی کیان با بیان اینکه نتایج محدودیت های کرونایی در استان طی دو هفته آتی، کاملا مشخص خواهد شد و آمار بستری ها کاهش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: تعداد محدودی کیت سریع کرونا به استان رسیده و تعداد دیگری نیز تا پایان این هفته وارد استان خواهد شد تا در طرح شهید سلیمانی مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام

کلید واژه :

فرهنگ سازی؛ رکن اصلی مقابله با کرونا است

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha