کد خبر : ۳۴۹۲۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

معضلی به نام آبگرفتگی در خرم آباد

خرم آباد- بارش باران در مرکز لرستان همواره با معضلی به نام «آبگرفتگی معابر» همراه است و مسئولان مدیریت شهری خرم آباد همچنان عاجز از رفع این مشکل هستند.

معضلی به نام آبگرفتگی در خرم آباد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، امروز یکشنبه با شدت گرفتن بارش ها در مرکز لرستان، بار دیگر معابر و خیابان های شهر خرم آباد به رودخانه های فصلی تبدیل شدند که از هر سوی آنها رواناب جاری شده است.

شبکه کانال های قدیمی، جوی های تنگ و باریک و نبود سیستم جمع آوری آب های سطحی در مرکز لرستان باعث شده تا هر ساله با آغاز بارش های فصلی خرم آباد به شهری روی آب مبدل شود.

بی برنامگی مدیریت شهری برای رفع معضل آبگرفتگی معابر

اما آنچه در این میان قابل تأمل است، بی برنامگی مدیران حوزه مدیریت شهری در این رابطه است تا آبگرفتگی معابر خرم آباد به معضلی لاینحل تبدیل شود؛ این در حالیست که مردم لرستان سال گذشته در جریان سیلاب خسارات متعددی دیدند و حالا با آبگرفتگی معابر در بارش های با میزان کم هم نگران بروز خسارات مجدد هستند.

عدم اجرای طرح جمع آوری آب های سطحی خرم آباد

این بی توجهی و غفلت مسئولان از مشکل آبگرفتگی معابر خرم آباد را می توان در عدم اجرای طرح جمع آوری آب های سطحی خرم آباد از سوی شهرداری خرم آباد مشاهده کرد که گفته می شود به دلیل کمبود اعتبارات متوقف شده است؛ اما مسئله به همین جا ختم نمی شود و عدم لای روبی به موقع و کامل رودخانه خرم آباد و اجرای پروژه های عمرانی در زمان نامناسب با روند پیشرفت کند، خود به دردی مضاعف تبدیل شده است.

سوال اینجاست که تا چه زمانی مردم مرکز لرستان با هر بارش باران باید در هراس آبگرفتگی معابر و ورود آب به منازل و واحدهای صنفی خود به سر ببرند و برنامه واضح مسئولان برای رفع این مشکلات چیست؟

سامانه بارشی فعال فردا صبح از جو استان خارج می شود

زینب اکبری کارشناس هواشناسی لرستان در خصوص آخرین وضعیت فعالیت سامانه بارشی در جو لرستان گفت: سامانه بارشی که در نتیجه فعالیت آن مقادیر قابل ملاحظه ای باران بارید طی امشب و فردا صبح از آسمان لرستان خارج می شود.

سامانه جدید بارشی از چهارشنبه وارد آسمان لرستان می شود

وی با بیان اینکه از امشب دمای هوا در بیشتر مناطق استان کاهش پیدا می کند، تصریح کرد: برای فردا دوشنبه رشد ابر و افزایش سرعت وزش باد پدیده قالب آسمان استان است.

کارشناس هواشناسی لرستان یادآور شد: از سه شنبه شب و صبح چهارشنبه سامانه جدید بارشی وارد آسمان لرستان می شود.

کلید واژه :

«خرم آباد» شهری روی آب

،

تکرار معضل آبگرفتگی و مسئولانی که در خوابند!

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha