کد خبر : ۳۴۹۲۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نجات کوهنوردان مفقود شده در ارتفاعات تکاب

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: سه کوهنورد اهل استان های گلستان و زنجان که روز پنجشنبه در هوای برفی برای صعود به کوه سه هزار و ۳۵۰ متری بلقیس بهشهرستان تکاب سفر کرده و در ارتفاعات این کوه مفقود شده بودند، پس از ١٢ ساعت جست و جو نجات یافتند.

نجات کوهنوردان مفقود شده در ارتفاعات تکاب

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، امیر جعفرزاده اظهار داشت: سه کوهنورد اهل استان های گلستان و زنجان که روز پنجشنبه در هوای برفی برای صعود به کوه سه هزار و ۳۵۰ متری بلقیس به  شهرستان تکاب سفر کرده و در ارتفاعات این کوه مفقود شده بودند، پس از ١٢ ساعت جست و جو نجات یافتند.

وی ادامه داد: این کوهنوردان عصر روز پنج شنبه سه روز قبل با وجود هوای برفی و کولاکی به ارتفاعات کوه بلقیس شهرستان تکاب صعود کردند که در ادامه، گرفتار کولاک شده و ارتباط آن ها قطع شده بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی تصریح کرد: ٢ تیم شامل امداد و نجات کوهستان هلال احمر و هیات کوهنوردی تکاب بلافاصله پس از اطلاع از مفقود شدن این کوهنوردها وارد عمل شده و از ساعت هشت صبح روز شنبه عملیات جستجو برای یافتن آن ها را آغاز کردند.

جعفرزاده اضافه کرد: تیم های امداد و نجات کوهستان برای یافتن این کوهنورها از چند مسیر مختلف به ارتفاعات کوه بلقیس صعود کردند که اوایل شامگاه شنبه موفق به پیدا کردن و نجات کوهنوردان شدند.

وی با اشاره به خطرآفرین بودن صعودهای زمستانی در شرایط جوی نامناسب اضافه کرد: صعود بدون هماهنگی این تیم با واحد امداد و نجات هلال احمر و هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی، عامل اصلی برای مفقودی کوهنوردان بوده است.

خاطرنشان می شودکوه بلقیس با سه هزار و ۳۵۰ متر ارتفاع در ۵۰ کیلومتری تکاب در محدوده بخش تخت سلیمان واقع شده و از قله های مرتفع منطقه به شمار می رود.

انتهای پیام/

کلید واژه :

کوهنوردان مفقود شدهدر ارتفاعات تکاب نجات یافتند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha