کد خبر : ۳۴۹۲۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

احتمال تولید واکسن روسیِ کرونا در هند از اوایل ۲۰۲۱

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که احتمالا تولید واکسن «اسپوتنیک V» ساخت این کشور از اوایل ۲۰۲۱ میلادی در هند آغاز خواهد شد.

احتمال تولید واکسن روسیِ کرونا در هند از اوایل ۲۰۲۱

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گفته کریل دمیتریف، مدیر صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، این واکسن یکی از واکسن های کرونا خواهد بود که در کشورهای دیگر برای حفاظت از شهروندان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

هیترو (Hetero) یکی از شرکت های برتر داروسازی در هند، توافق کرده است که سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن «اسپوتنیک V» برای مقابله با کووید ۱۹ را بسازد. به احتمال زیاد واکسن «اسپوتنیک V» در برزیل، چین و کره جنوبی نیز تولید خواهد شد. 

در اوایل ماه اوت، وزارت بهداشت روسیه اولین واکسن در جهان موسوم به «اسپوتنیک V» را برای پیشگیری از کووید ۱۹ ثبت کرد که توسط متخصصان مرکز ملی گامالیا و با کمک صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه ساخته شد.

به گزارش اسپوتنیک، در تابستان، این واکسن با موفقیت دو مرحله از تحقیقات روی داوطلبان ۱۸ تا ۶۰ ساله را گذرانده است که در نهایت پاسخ ایمنی و آنتی بادی های SARS-CoV-۲ را در داوطلبان ایجاد کرده است. مرحله آزمایشات پس از ثبت واکسن از سپتامبر آغاز شد. علاوه بر روسیه، مطالعه این واکسن در امارات، ونزوئلا، هند و بلاروس نیز انجام می شود.

انتهای پیام

کلید واژه :

احتمال تولید واکسن روسیِ کرونا در هند از اوایل ۲۰۲۱

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha