کد خبر : ۳۴۹۱۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

صرفه جویی ۳۲۰ هزار متر مکعبی آب با اجرای سامانه های نوین آبیاری در نقده

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی نقده گفت : در سال جاری، حدود ۱۰۲ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نقده به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده است که با اجرای این طرح ها ، حدود ۳۲۰ هزار متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی شده است.

صرفه جویی ۳۲۰ هزار متر مکعبی آب با اجرای سامانه های نوین آبیاری در نقده

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید کریم ابراهیم زاده افزود: در حدود ۶۱ هکتار از این اراضی آبیاری بارانی، ۱۵ هکتار آبیاری قطره ای و در ۲۶ هکتار هم آبیاری کم فشار اجرا شده است. 

ابراهیم زاده ادامه داد: برای اجرای سیتم های نوین آبیاری در سال جاری اعتباری بالغ بر ۴۶ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی تخصیص یافته است.

این مسئول ادامه داد: تاکنون حدود ۱۰ هزار و ۳۱۰هکتار از اراضی آبی شهرستان نقده به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده است که بالغ بر ۴۰ درصد اراضی آبی شهرستان را شامل می شود.

وی خاطر نشان کرد: هدف از اجرای طرح سامانه های نوین آبیاری افزایش بهره وری و پایداری منابع آب و خاک در جهت تولید پایدار محصولات کشاورزی است.

ابراهیم زاده اضافه کرد: اجرای سیستم های نوین آبیاری ، علاوه بر افزایش راندمان آبیاری در مزرعه، موجب افزایش تولید محصول و کاهش مصرف نهاده های کشاورزی نیز می شود. توسعه سامانه های نوین آبیاری در بخش کشاورزی نقش مهمی در کمک به احیای دریاچه ارومیه دارد.

انتهای پیام

کلید واژه :

صرفه جویی ۳۲۰ هزار متر مکعبی آب با اجرای سامانه های نوین آبیاری در نقده

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha