کد خبر : ۳۴۹۱۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش ۱۵ درصدی سرانه تولید پسماند در تهران طی سه سال گذشته

رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران با اشاره به اینکه میزان پسماند دفن شده روزانه شهر تهران نسبت به سال های گذشته کاهش پیدا کرده است، گفت: طبق بررسی های صورت گرفته سرانه تولید پسماند در شهر تهران طی سه سال گذشته حدود ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

کاهش ۱۵ درصدی سرانه تولید پسماند در تهران طی سه سال گذشته

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فاطمه اکبرپور درباره وضعیت حجم پسماند شهر تهران اظهارکرد: حجم پسماند دفنی شهر تهران با اجرای طرح «کاپ» و طرح های تفکیک و فعالیت غرفه های بازیافت در مقایسه با سال های گذشته - که ۸۰۰۰ تن در روز بود - کاهش یافته است.

وی ادامه داد: کاهش روزانه میزان پسماند دفن شده شهر تهران به علت انجام تفکیک اولیه در مبدا، در مقصد و جداسازی زباله های قابل بازیافت است که تا حدودی باعث کاهش میزان پسماند منتقل شده برای دفع شده است.

اکبرپور با بیان اینکه سرانه تولید پسماند در شهر تهران در سال های گذشته به ۸۵۰ تا ۹۰۰ گرم در روز رسیده بود، خاطرنشان کرد: بررسی های صورت گرفته توسط مشاوران طرح جامع پسماند شهر تهران نشان می دهد که  که سرانه تولید پسماند در شهر تهران طی سه سال گذشته از ۹۰۰ گرم به۷۶۰ گرم در روز کاهش پیدا کرده است.

ناوگان حمل و نقل پسماند نیاز جدی به نوسازی دارد

رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران همچنین درباره آخرین وضعیت خودروهای حمل پسماند شهر تهران که پیش از این آن ها را فرسوده و دچار مشکل نشت شیرابه توصیف کرده بود، گفت:  براساس شکایت های مردمی که به ما درباره نشت شیرابه از خودروهای حمل پسماند گزارش شد و مکاتبات با پلیس راهور مبنی بر لزوم پیگیری این مساله به منظور جلوگیری از تصادفات احتمالی، اداره محیط زیست استان تهران بلافاصله مساله نشت شیرابه از خودروهای حمل پسماند را به شهرداری تهران اعلام و آن را پیگیری کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با اعمال تغییراتی برخی از پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری، ناوگان حمل و نقل خود را تجهیز و نوسازی کردند همچنین با تعدادی پیمانکار جدید قراردادهایی بسته شد و از آن زمان تاکنون هیچ گزارشی چه از طرف مردم و چه از سوی نهادهای دیگر مبنی بر نشت شیرابه از خودروهای حمل پسماند نداشته ایم.

اکبرپور در پایان یادآور شد: عدم اعلام شکایت به معنای نبود مشکل نیست و از این رو گزارش نشدن شکایات جدید درباره نشت شیرابه از خودروهای حمل پسماند این حقیقت را تغییر نمی دهد که ناوگان حمل و نقل پسماند در کل استان تهران فرسوده است و نیاز جدی به نوسازی دارد.

انتهای پیام

کلید واژه :

کاهش ۱۵ درصدی سرانه تولید پسماند در تهران

،

نیاز جدی به نوسازی ناوگان حمل پسماند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha