کد خبر : ۳۴۹۱۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کروناویروس فقط ۴ درصد کودکان را مبتلا می کند

محققان آمریکایی در مطالعه اخیرشان با کمک "هانیه رزاقی" محقق ایرانی اظهار کرده اند کروناویروس فقط چهار درصد از کودکان را آلوده می کند و فقط ۰.۱۵ درصد از جوانان مبتلا به کووید-۱۹ در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست می دهند.

کروناویروس فقط ۴ درصد کودکان را مبتلا می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از دیلی میل، یک مطالعه جدید تأیید کرده است که فقط چهار درصد از کودکان بستری شده در بیمارستان، مبتلا به کووید-۱۹ هستند و احتمال اینکه کودکان به این بیماری مبتلا شوند بسیار کم است.

علت اینکه چرا کودکان کمتر از بزرگسالان تحت تأثیر ویروس کرونا قرار می گیرند نامشخص است اما محققان بر این باورند که این امر به واکنش سیستم ایمنی بدن آنها پس از ابتلا به ویروس بستگی دارد.در این تحقیق محققان نتایج آزمایش بیش از ۱۳۵ هزار کودک  بستری شده در هفت بیمارستان ایالات متحده قبل از ۸ سپتامبر را مورد بررسی قرار دادند.

نتایج این مطالعه نشان داد که فقط ۵ هزار و ۳۷۴ کودک(۴ درصد) از بیماران آزمایش کروناویروس آنها مثبت شده است و از این درصد فقط ۳۵۹ نفر (۶.۷ درصد) در بیمارستان بستری شده اند که از آن میان تنها ۹۹ نفر به مراقبت های ویژه نیاز داشتند. هشت نفر از بیماران آلوده(۰.۱۵ درصد) به دلیل ابتلا به بیماری فوت کردند. دانشمندان می گویند در شش مورد از این مرگ ها بیماران مبتلا به چند بیماری پیچیده بوده اند.

این مطالعه توسط پزشکان بیمارستان کودکان فیلادلفیا انجام شده است که آنها طی این مطالعه پرونده پزشکی الکترونیکی کودکان بستری شده در هفت بیمارستان کودکان در ایالات متحده را بررسی کرده اند. میانگین سنی بیماران تقریباً ۹ سال بود، اما در این میان بیماران کمتر از یک سال و جوانانی که به سن قانونی رسیده بودند و سن آن بالای ۱۸ سال بود نیز بودند.

داده ها نشان می دهد برخی افراد که پیشتر سابقه ابتلا به یک بیماری را داشتند بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری(کووید-۱۹) قرار داردند. به عنوان مثال، افرادی که سابقه مشکلات قلبی داشتند ۱۸ درصد بیشتر از سایر افراد آزمایش کروناویروس آنها مثبت شده بود و سابقه سلامت روان نیز با افزایش ۲۰ درصدی خطر ابتلا به کرونا مرتبط بود.

با این حال، سابقه آسم یا سایر شرایط تنفسی با افزایش نتایج مثبت آزمایش کووید-۱۹ همراه نبود. کودکان سفیدپوست ۶۰ درصد کل پذیرش ها را تشکیل داده بودند اما فقط ۴۰ درصد آنها جواب آزمایش کرونای شان مثبت بود.

کودکان هیسپانیک، سیاه پوست و آسیایی نیز از دیگر افراد آلوده به ویروس کرونا بودند. محققان در مطالعه خود که در مجله "JAMA Paediatrics" منتشر شده است، نوشتند: اگرچه بیماران سیاه پوست، هیسپانیک و آسیایی به طور قابل توجهی کمتر تحت آزمایش قرار می گیرند، اما تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در این گروه ها به طور قابل توجهی بیش از سایر گروه ها بودند.

کودکان سیاه پوست ۶۶/۲ برابر و هیسپانیک ها و آسیایی ها به ترتیب ۷۵/۳ و ۲،۰۴ برابر بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به کروناویروس بودند. احتمال ابتلا به کروناویروس در بیمارانی که سابقه ابتلا به یک بیماری در طولانی مدت را داشتند، تقریباً شش برابر بود.

دکتر "هانیه رزاقی"(Hanieh Razzaghi) محقق ایرانی این مطالعه گفت: در حالی که خطر ابتلا به کروناویروس در کودکان کم است، اما در کودکانی که آزمایش کرونای آنها مثبت می شود تفاوت هایی می بینیم که این تفاوت ها در بیماران بالغ مبتلا به این ویروس نیز مشاهده می شود.

یک مطالعه اخیر نشان داده است که کودکان با وجود زندگی با والدین آلوده دارای علائم خفیف کووید-19 بودند و بدن آنها آنتی بادی ایجاد می کرد. برای مثال در یک خانواده پنج نفره استرالیایی ، پدر و مادر به ویروس کرونا آلوده شدند و آن را به سه فرزند خود منتقل کردند، اما هیچ یک از آنها تست کرونای مثبت نشدند. در حالی که بزرگسالان علائمی مانند سرفه، تب و سردرد را داشتند اما دو نفر از کودکان فقط علائم بسیار خفیف داشتند و کوچکترین فرزند آنها نیز با وجود خوابیدن در یک تختخواب با والدین کاملاً بدون علامت بود.

محققان می گویند مطالعه انجام شده توسط محققان موسسه تحقیقات کودکان مورداک(MCRI) در ملبورن نشان می دهد که بدن کودکان می تواند پس از ورود ویروس به بدن، واکنش شدیدی در برابر ویروس ایجاد کند که از تکثیر آن جلوگیری می کند و قدرت آن را محدود می کند.

یک تحقیق دیگر از محققان موسسه فرانسیس کریک نشان داد که ۴۴ درصد افراد زیر ۱۶ سال دارای آنتی بادی هایی هستند که برای مقابله با سرماخوردگی طراحی شده اند که همچنین می تواند ویروس کرونا را خنثی کند. دانشمندان در حال حاضر قادر به توضیح این موضوع نیستند که چرا وجود این آنتی بادی های ضد ویروس در بزرگسالان و کودکان متفاوت است.

انتهای پیام

 

کلید واژه :

کروناویروس فقط ۴ درصد کودکان را مبتلا می کند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha