کد خبر : ۳۴۹۱۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سزارین ها در تاریخ 99.9.9 / کرونا خطرات زایمان های انتخابی را چندبرابر می کند

رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت: در صورت وقوع تعداد غیرمتعارف سزارین در نهم آذرماه و بروز عارضه بر اثر سزارین انتخابی،با متخلفان برخورد قضائی می شود.

سزارین ها در تاریخ 99.9.9 / کرونا خطرات زایمان های انتخابی را چندبرابر می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، با نزدیک شدن به تاریخ 99.9.9 بار دیگر نگرانی ها بر سر مسئله زایمان انتخابی و مناسبتی و عوارض ناشی از این زایمان ها برای مادر و کودک تشدید شده است. اما وزارت بهداشت اعلام کرده است که به زایمان هایی که در تاریخ نهم آذر امسال انجام می شود نظارت خواهد کرد.

دکتر نسرین چنگیزی، رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت، بعدازظهر سه شنبه، چهارم آذرماه، در گفت وگوی زنده با شبکه خبر گفت: « درباره سزارین مناسبتی و افزایش تعداد سزارین ها گزارش هایی به وزارت بهداشت خواهد رسید. با پزشکانی که سزارین را به تعداد غیرمتعارف و با مداخله پزشکی غیرضروری انجام داده باشند، تا معرفی به هیئت های عالی انتظامی در بخش پزشکی و نظام پزشکی پیش خواهند رفت و با این افراد برخوردهای جدی خواهد شد»

چنگیزی افزود: «  اگر پزشک و سیستم درمانی  به تعداد متعارف سزارین انجام داده باشد؛ اما این سزارین ها منجر به بروز عارضه برای مادر و نوزاد او شده باشد؛ و خصوصا اگر این اتفاق در تاریخ 99.9.9 افتاده باشد؛  وزارت بهداشت به عنوان مدعی العموم از آن پزشک شکایت خواهد کرد.»

وی ادامه داد:  «در واقع صرف تعداد سزارین متعارف در تاریخ نهم آذرماه، با وجود عوارض برای مادر و نوزاد، نافی مسئولیت پزشک در این زمینه نخواهد بود و وزارت بهداشت در این زمینه مدعی خواهد شد»

چنگیزی با بیان اینکه پاندمی کووید19، خطرات زایمان های انتخابی را چندبرابر می کند، گفت: « جراحی های بی مورد سزارین می تواند کووید ۱۹ را شعله ور سازد. سال گذشته تعداد این نوع زایمان های تقویمی و مناسبتی نسبت به سال های قبل افزایش پیدا نکرده بود، اما امسال بیشتر نگران پاندمی کووید ۱۹ هستیم. شرایط کرونایی ۹۹.۹.۹ با ۹۸.۸.۸ قابل مقایسه نیست.»

وی در پایان تاکید کرد: «  این نظارت ها برای زایمان های سزارین ۹۹.۹.۹ تا پایان آذر ادامه خواهد داشت.»

انتهای پیام/

کلید واژه :

سزارین مناسبتی پیگرد قانونی دارد

،

کرونا خطرات زایمان های انتخابی را چندبرابر می کند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha