کد خبر : ۳۴۹۱۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شرایط جوی متفاوت زمستان امسال

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه با توجه به شرایط جوی، زمستان امسال متفاوت تر از سال گذشته خواهد بود، گفت: با توجه به شرایط جوی نامساعد به تمام شهرداری ها اعلام می کنیم که مانند گذشته در برخی معابر غافلگیر نشویم.

شرایط جوی متفاوت زمستان امسال

- اخبار اجتماعی -

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، هفتاد و یکمین جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرحهای ویژه ترافیکی با حضور سازمانهای مرتبط اعم از راهداری، اورژانس ، هلال احمر، امداد خودرو و سایپا و هواشناسی به ریاست سردار سیدکمال هادیانفر؛ رئیس پلیس راهور در سالن جلسات این پلیس برگزار شد.

سردار تیمور حسینی؛ جانشین پلیس راهور ابتدا نکاتی را پیرامون هماهنگی دستگاه های مسئول با پلیس در اجرای طرح زمستانه سال جاری مورد بحث و بررسی قرار دادند و برخی نقاط ضعف و کاستی ها و علل تصادفات سال گذشته را  تشریح کردند.

همچنین نمایندگان سازمانهای حاضر در جلسه هرکدام جداگانه، نکات و مسائل مربوط به حوزه خود را مطرح و آمادگی خود را برای اجرای طرح ترافیکی زمستان سال جاری را اعلام کردند.

سردار هادیانفر در این جلسه اظهار کرد: 236 هزار کیلومتر جاده و هزار و 147 شهر داریم که تمام دستگاه ها در چندمین مرحله محدودسازی جاده های کشور در شرایط کرونا پای کار بوده و فعالیت کرده اند.

رئیس پلیس راهور افزود: با توجه به شرایط جوی، زمستان امسال متفاوت تر از سال گذشته خواهد بود، چون در آخرین ماه فصل پاییز در قسمتهای شمالی کشور، زمستان را تجربه می کنیم.

وی افزود: همچنان تأکید داریم هموطنان از سفر های غیرضروری اجتناب کنند اما ناوگان حمل و نقل عمومی همچنان در جاده ها در حال تردد است و ایمنی آن ها باید جدی گرفته شود.

این مقام انتظامی بیان کرد: تاکنون به دستور وزیر محترم راه و شهرسازی 100 نقطه پرخطر کشور ترمیم و بازسازی شده است و برای تردد اتوبوسها نیز باید قبل از فرا رسیدن طرح ترافیکی زمستان ، معاینه فنی تمام اتوبوسها ارزیابی شود.

هادیانفر ادامه داد: با توجه به شرایط جوی نامساعد به تمام شهرداری ها اعلام می کنیم که مانند گذشته در برخی معابر غافلگیر نشویم و معابر شهری را برای بارش برف با شن و نمک پاشی به موقع و جانمایی کیسه های ماسه در تما مناطق محیا کنید.

رئیس پلیس راهور بیان کرد: سال گذشته ما شرایط سختی در برخی از حوزه ها داشتیم و معابر اصلی را در بسیاری از مسیر های کشور مسدود کردیم تا اتفاقی برای هموطنان رخ ندهد؛ امسال باید شرایط به گونه ای باشد که تمام دستگاه ها با هم همراه باشند تا در شرایط خاص ، مأموریت خود را با کمترین آسیب انجام دهند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: اکثر تصادفات در شهر ها منجر به خسارت است اما در جاده ها بیشترین تصادفات از نوع جرحی و فوتی گزارش می شود و بر اساس گزارش سازمان پزشکی قانونی سال گذشته بعد از دو سال متوالی ما کاهش تصادفات را داشتیم و در نیمه نخست سال کاهش 15 درصدی جان باختگان برون شهری را ثبت کردیم و تأثیر بیماری کرونا در این رابطه 35 درصد بوده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته در زمستان 11.3 درصد کاهش تصادفات گزارش شد، خاطرنشان کرد: در تصادفات یکی از دلایل اصلی فوتی ها، نحوه انتقال آنها است لذا باید شرایطی را پیش بینی کنیم که زمان رسیدن به محل حادثه توسط نیروهای درمانی را کاهش دهیم.

هادیانفر عنوان کرد: هر چند اگر شرایط جوی نامساعد باشد اجازه پرواز بالگرد نیز برای امدادرسانی وجود ندارد لذا باید محلهای استقرار پلیس، اورژانس، امداد و هلال احمر را به گونه ای تعبیه کنیم که نزدیکترین موقعیت به محل حوادث احتمالی را داشته باشیم که در صورت بروز حادثه چه در شهر و چه در جاده، سریع رسیدگی را انجام دهیم.

رئیس پلیس راهور ادامه داد: تعداد زیادی گردنه های حادثه خیز داریم که در همین رابطه نیز باید برای بهبود وضعیت گردنه ها و تردد هموطنانمان اهمیت بیشتری قائل شویم.

به گفته این مقام انتظامی، تقریباً 33 درصد مجروحان و متوفیان تصادفات جاده ای به خاطر نبستن کمربند ایمنی توسط همه سرنشینان است و نظارت سازمان راهداری و شرکتهای حمل و نقل بر استفاده از کمربند ایمنی و همچنین نظارت پلیس بر این موضوع در جاده ها و فرهنگ استفاده از کمربند ایمنی توسط سرنشینان ، می توان 70 درصد از فوت هموطنانمان جلوگیری کرد و در صورت بروز، تصادف از نوع خسارتی شود.

وی با اشاره به گزارش هواشناسی برای زمستان امسال خاطرنشان کرد: امسال زمستان ما سردتر و سخت تر از سال گذشته است لذا باید آمادگی کافی داشته باشیم تا غافلگیر نشویم و مراقبت از راه ها و مسیر های تردد هموطنان یکی از موضوع های مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

تهران| جریمه تردد در ساعات ممنوعه چگونه پاک می شود؟

پلیس: خودروهای غیربومی ساکن تهران در صورت تردد جریمه می شوند؛ دو هفته تحمل کنید

جریمه 5هزار خودرو از آغاز اجرای طرح ممنوعیت تردد دو هفته ای

انتهای پیام/

کلید واژه :

شرایط جوی زمستان امسال متفاوت تر از سال گذشته خواهد بود

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha